2. Моторни спортове
  3. Оспорвана надпревара в първия ден на Гран При България 2014 в Самоков

Оспорвана надпревара в първия ден на Гран При България 2014 в Самоков

Над 2000 зрители проследиха свободните тренировки и квалификациите за Гран при България 2014 в Самоков, 7-ми кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос.

Над 2000 зрители проследиха свободните тренировки и квалификациите за Гран при България 2014 в Самоков, 7-ми кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос. Времето днес беше изключително благосклонно към зрителите на мотополигон „Ридо”, които станаха свидетели на оспорвана квалификационна битка във всеки един от петте класа. 98 мотоциклетисти от 7 държави се включиха в спора за по-предно класиране в утрешните състезателни маншове.

В клас МХ65 Кристиан Иванов (КТМ) ще започне състезанието утре от избрана от него позиция на стартовата решетка, след като спечели квалификацията с време 41.878 сек. Втори и трети при най-малките се наредиха Димитър Грозданов (КТМ) и Ерай Хасан (КТМ).
В клас МХ85 Хакан Халми (КТМ) затвърди добрата си форма, след като спечели квалификацията с време 47.640 сек. След него завърши Алекс Димитров (КТМ), а трети Момчил Иванов (КТМ).

В клас МХ днес се проведе първият състезателен манш, който беше спечелен от фаворита Мартин Тодоров (Сузуки). Втори финишира Юлиан Райчев (Кавазаки), а трети Веселин Малинов (Ямаха). Очакванията на специалистите са и във втория манш утре именно те тримата отново да се качат на почетната стълбичка, като основният въпрос е в каква последователност.

В клас МХ1 17 състезатели си оспорваха най-добрите стартови места за утрешната надпревара, като македонецът Христиан Илиовски (Хонда) даде най-добро време в квалификацията 2.00.431 мин. Втори е румънецът Адриан Радуца (КТМ), а трети е българинът Тодор Тотев (Хонда). Веднага след първите трима се нареди соченият предварително за фаворит в този клас Николай Йовчев (Хонда).

В клас МХ2 Майкъл Иванов (КТМ) даде най-добро време в квалификацията с рекордно време – 1.59.691 мин. След него се наредиха Любомир Васев (Ямаха) и Георги Георгиев (Сузуки).

Утре от 11 часа ще се състои официалното откриване на Гран При България 2014 в Самоков. След това ще се проведат състезателните маншове в различните дисциплини.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано