2. Моторни спортове
  3. Мартин Чой защити титлата си от Републиканския Супербайк шампионат

Мартин Чой защити титлата си от Републиканския Супербайк шампионат

Над 5000 души наблюдаваха състезанията от трибуните

Днес на пистата в Долна Митрополия протече последният кръг от републиканския шампионат по мотоциклетизъм. Над 5000 души наблюдаваха състезанията от трибуните и подкрепяха своите фаворити. Естествено, с най-голям интерес беше проследена надпреварата в кралския клас 1000cc, в който участваха най-ярките звезди на българския мотоциклетизъм Мартин Чой и Ангел Караньотов.

По време на предварителните квалификации вчера, Мартин (BMW) реализира най-добра обиколка за 1:31.956 минути и това го постави на челно място в стартовата решетка. От втора позиция стартира основният му опонент за титлата Ангел Караньотов (Ducati), а от трета - Петър Важаров (Honda). Общото класиране преди заключителния кръг предвещаваше много оспорвана битка, тъй като Караньотов водеше с 4 точки, задължавайки Мартин да стане пръв в последното състезание, ако иска да запази короната в кралския клас.

Точно така и стана. И тримата състезатели в челната тройка стартираха отлично. Караньотов успя да дръпне още в първия завой и да оглави за кратко колоната, но на третия завой Мартин го сряза и отново пое лидерството. Позициите на тримата останаха непроменени до финиша, но адреналинът беше на ниво през цялото време, заради късата дистанция между Чой и Караньотов. Свидетелство за това е и разликата в най-бързите им обиколки - 1:31.180 за Мартин и 1:31.292 за Караньотов.

Чой пресече финалната линия като победител и шампион на България за 2018 година с аванс от 1 точка в крайното класиране. Мартин събра 151 точки, а Караньотов завърши със 150 точки.