2. Моторни спортове
  3. Марк Маркес остава властелин в Moto GP на американска почва

Марк Маркес остава властелин в Moto GP на американска почва

От 2013-а насам Маркес печели всички състезания на писти в САЩ, Валентино Роси отпадна в Остин, Тексас

Марк Маркес с Хонда спечели четвърта поредна победа в Гран при на Америка в Moto GP. На любимата си писта в Остин испанецът тръгна от полпозишън и не остави никакво съмнение в превъзходството си. Хорхе Лоренсо с Ямаха финишира втори, а Андреа Яноне с Дукати е трети

Маркес спечели общо 26-ата си победа в кралския клас и втора за сезона. Той е спечелил всички осем състезание на американска земя от 2013 година насам. Надпреварата в Тексас е единственото американско трасе в календара за този сезон.

Световният шампион Хорхе Лоренсо направи най-добър старт, но влезе твърде широко в първия завой и Маркес пое лидерството веднага и увеличи аванса си до 8 секунди преди последната обиколка.

Валентино Роси, който никога не се е чувствал комфортно на тази писта още в началото изостана до шеста позиция. Още на втория завой на третата обиколка Роси изпусна управлението на своята Ямаха и отпадна.

Дани Педроса не прецени подхода към първия завой и буквално помете Андреа Довициозо с Дукати. Дови определено няма късмет, след като миналата седмица съотборникът му Яноне по подобен начин го изхвърли от пистата в предишното състезание.

Педроса опита да се върне на пистата, но Хондата му бе повредена и той се прибра в бокса, а Яноне се изкачи до трета позиция и той остана на нея, за да се качи на подиума. Италианецът се качи на него за първи път този сезон.