2. Моторни спортове
  3. Иван Живков спечели 6-ия кръг от държавното по рали крос край Криводол

Иван Живков спечели 6-ия кръг от държавното по рали крос край Криводол

Живков остави зад себе си в „дивизия Супер” дебютанта Светослав Манастирски (Митсубиши Лансер Еворюшън 9) и Емил Минчев (Субару Джъсти)

Иван Живков с автомобил „Ауди” триумфира на писта „Строител” край Криводол, на която в продължение на два дни се проведе VI кръг от държавното първенство по рали крос. Живков остави зад себе си в „дивизия Супер”, над 2000 кубика, 4Х4. дебютанта Светослав Манастирски (Митсубиши Лансер Еворюшън 9) и Емил Минчев (Субару Джъсти). И тримата са пилоти на АСК Старт Н Криводол.

В „дивизия 3”, до 2000 кубика, 4Х4 най-високо на подиума стъпи друг представител на домакините Владимир Тасков (Субару Импреза), за когото това също бе дебютно състезание. След него в класа се наредиха Стойно Георгиев от Ара-Мотор спорт, със „Сузуки Суйфт” и Пламен Цветанов (Старт Н) с „Опел”.

В „дивизия 2”, до 2000 куб.см призовата тройка оформиха Георги Василев (Монтана Рейсинг тим) с „Фолксваген Голф”, Владимир Димитров (АМК Ботевград) с „Хонда Сивик” и Николай Николов (Старт Н) с „Форд Пума”. В най-малкия клас победител стана Ивайло Йончев (АМК Ботевград) със „Сеат Ибиза”, втори финишира Андрей Колев (Старт Н) със „Субару Вивио”, трети Сашо Иванов (Старт Н) с ВАЗ.

Очаквано отборен победител стана Старт Н Криводол, пред АМК Ботевград и Монтана Рейсинг тим. Призьорите в състезанието бяха наградени от кмета на Криводол Петър Данчев, президента на фирма „Строител”  инж. Спас Спасов и многократния шампион на България Илия Царски, който бе специален гост на VI кръг от държавното първенство по рали крос.