2. Моторни спортове
  3. Дани Кент спечели състезанието на "Захсенринг" в клас Moto3

Дани Кент спечели състезанието на "Захсенринг" в клас Moto3

Кент спечели и абсолютно всяка сесия на "Захсенринг" преди началото на състезанието

Дани Кент спечели очаквано състезанието в клас Moto3 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в Германия. Британският пилот на "Леопард рейсинг", с мотор на Хонда, финишира състезанието с аванс от над 7 секунди срещу испанеца Ефрен Васкес, след като през целия уикенд доминираше в свободните тренировки и квалификации. Кент, който спечели абсолютно всяка сесия на "Захсенринг" преди началото на състезанието, се откъсна рано от преследващите го пилоти, което му позволи да спечели с лекота петата си победа от началото на сезона.

Нито един от неговите съперници не успя да го приближи, а британецът преодоля 27-те обиколки на 3.671-километровото трасе с време 39:29.359 минути. Кент не само запази лидерската си позиция в генералното класиране при пилотите, но и увеличи на 66 точки своя аванс срещу италианеца Енеа Бастианини, който завърши германския кръг на трето място. Втори беше Васкес, който пък е пети в подреждането.

Победата на Кент закова и два рекорда: той е първият британски пилот с победа на "Захсенринг" със 125-кубиков мотоциклет от 1969 година насам, когато Гран при на Германия беше спечелено от Дейв Симънс. Кент е и първият пилот на Хонда с триумф на тази писта от 1999 година насам, когато победител беше италианецът Марко Меландри.

"Не тръгнах добре след светофара и губех скорост в първите няколко обиколки. Гумата обаче загря около петия тур на пистата и показах това, което правех през целия уикенд. Всъщност, именно тези резултати ми дадоха самочувствие и стигнах до победата. Радвам се на успеха и на първото място в генералното класиране", каза той. Второто място на испанеца Васкес, който спря хронометъра на 39:36.913 минути, донесе двойна победа на захранвания от Хонда отбор "Леопард рейсинг". Подиума довърши Бастианини от "Грезини рейсинг".