2. Моторни спортове
  3. Чудесно представяне на българите на шампионата по мотокрос в Румъния

Чудесно представяне на българите на шампионата по мотокрос в Румъния

В клас МХ 85 подиумът беше изцяло български

Отлични резултати записаха българите, които взеха участие в  третия кръг на Източноeвропейския шампионат по мотокрос на трасето край Бъзау, Румъния. Заради горещото време и температури около 34 градуса състезанието се проведе в един манш и резултатите важат за генералното класиране.

В клас МХ 65 сс. Кристиян Иванов /КТМ/ остана четвърти в крайното класиране. В клас МХ 85 подиумът беше изцяло български. Шампион стана Хакан Халми /КТМ/, втори е Момчил Иванов /КТМ/, а трети Жулиан Георгиев /КТМ/.

В МХ 2 отново наш състезател триумфира – Кристиян Ангелов /Ямаха/ спечели първото място, следван от Любомир Васев /Ямаха/. В МХ ATV Мартин Милев е втори, а в МХ шампион отново е българин – Юлиян Райчев /Кавазаки/. В МХ 40 първи е Веселин Малинов /Ямаха/.

Тази събота и неделя /14-15 юни/ на трасето Долна Митрополия, Плевен, ще се проведе Гран При България, което ще бъде трети кръг на Европейския шампионат по Супермото, както и втори кръг на Източноевропейския шампионат на писта.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано