2. Моторни спортове
  3. 22 пилоти участваха на Откритото по автомобилизъэм (СНИМКИ)

22 пилоти участваха на Откритото по автомобилизъэм (СНИМКИ)

Световната шампионка по парашутизъм Даниела Йорданова направи почетна обиколка

Световната шампионка  по парашутизъм Даниела Йорданова направи почетна обиколка със състезателния автомобил на председателя на АСК Монтана Рейсинг тим Александър Иванов. Това стана в края на Откритото състезание по автомобилизъэм, което се проведе на писта „Пъстрина” край Монтана и с което на практика бе закрит спортно-състезателния сезон за 2012 г. Иванова, която е главен експерт по спорта в община Монтана, седна на мястото на навигатора в „Субару”-то на Иванов и мина по трасето на пистата. След като пресече финалната права тя обясни, че изживяването било невероятно и прикани Сашо да и се довери и да скочат с парашут”, пошегува се след като слезе от автомобиила Йорданова.

22 пилоти от Монтана и Видин взеха участие в състезанието, което по традиция се радваше и на голям зрителски интерес. Дебют в него направи 16 годишният Иван Иванов, който е син на дългогодишния пилот от Монтана Сашо Иванов. Презследващия сезон и двамата ще се пуснат в раликроса. Двукратният републикански шампион в раликроса Румен Киров отново нямаше конкуренция и финишира с най-добро време. Място на почетната стърбличка намериха още Александър Иванов и Иван Живков, и тримата от Монтана Рейсинг тим. От същия клуб е и Христо Александров-Инженера, който стана победител в големия клас в автокроса. АСК Монтана Рейсинг тим очаквано стана и отборен победител в състезанието. „2012-та е най-успешната година за нашия клуб. Имаме много идеи за следващата година, дай боже да сме живи и здрави, за да ги осъществим. Искам да използвам случая и да благодаря на кмета на Монтана Златко Живков, на спонсорите и най-вече на момчетата, които карат в клуба”, заяви за Novsport.com Александър Иванов.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано