2. Монтана
  3. Пирин (ГД) победи Монтана с 3:2 в първия мач за купата

Пирин (ГД) победи Монтана с 3:2 в първия мач за купата

Срещата премина при пълно надмощие на неврокопчани

Пирин (ГД) победи с 3:2 Монтана в много интересен първи мач от 1/16-финалите  за Купата на България, предаде кореспондентът на Novsport.com. Попаденията за неврокопчани реализираха Васил Панайотов (43), Георги Петров (45) и Петър Лазаров (86). За гостите от Монтана се разписаха Мирослав Антонов (62) и Мартин Сечков (89).

Срещата премина при пълно надмощие на Пирин (ГД), особено през първото полувреме.

Тенчо Тенев даде почивка на трима титуляри за двубоя. Борислав Хазуров бе оставен на резервната скамейка за сметка на Георги Петров. Илиян Марчев също започна за първи път като титуляр на мястото на наказания Димитър Пиргов. Почивка получи и французинът в състава на неврокопчани Албин Одза- Алба.

Пирин (ГД) откри резултата в 43-ата минута след като Георги Петров подаде към Васил Панайотов, който излезе сам срещу Цветковски и прокара топката между краката му за 1:0. Минута преди това капитанът Петър Лазаров удари греда за домакините. В 45-ата минута Георги Петров с прехвърлящ удар удвои.

Гостите намалиха чрез Мирослав Антонов  в началото на второто полувреме. В 86-ата минута капитанът Петър Лазаров с удар от от границата на наказателното поле възстанови аванса от два гола за домакините, но в самия край на мача Мартин Сечков вкара за крайното -3:2. Така интригата остава за реванша, който е на 25 ноември в Монтана.

Пирин (ГД): Абдиков, Лапантов,И. Марчев, Фиданин, Гуцев, Дреновички, Петров, Панайотов, Коцев, Лазаров, В. Марчев

Монтана: Цветковски, Личков, Ковачев, Сечков, Мечечиев, Тодоров, Пашов, Костадинов, Антонов, Воденичаров, Чипилов.

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...