2. Монтана
  3. Монтана се изложи, не успя да бие Чавдар Бяла Слатина

Монтана се изложи, не успя да бие Чавдар Бяла Слатина

Двата тима завършиха при нулево реми

Отборите на Монтана и Чавдар Бяла Слатина не успяха да си вкарат гол и завършиха при резултат 0:0 в контрола, играна на терена в село Дамяница. През цялото време на двубоя валеше дъжд, който затрудни действията и на двата отбора заради недоброто състояние на тревното покритие.

През първите минути на мача футболистите на Монтана бяха по-активният отбор, но тимът на Чавдар Бяла Слатина пръв стигна до удар към вратата. Централният бранител Живко Атанасов отправи удар с глава, но топката премина на метър над горната греда. Пред Монтана се откриха няколко възможности за гол, но футболистите така и не успяха да стинат до попадение. Футболистите на Чавдар отново имаха възможност за гол, но играч от Монтана изби от голлинията.

В края на първото полувреме бразилецът Едуардо стреля от границата на наказателното поле, след изпълнение на фаул, но вратарят на втородивизионният тим успя да плонжира и избие топката далеч от своята врата.

На почивката Атанас Джамбазки пусна нови 10 футболисти, като единствено вратарят Левашки записа пълни 90 минути.

През второ полувреме в игра се появи братът на игралия в ЦСКА Ибрахима Гай - Муса, като това бяха първи минути на сенегалеца с фланелката на Монтана, след като подписа договор с тима през миналата седмица.

В началните минути на втората част отборът на Чавдар отново стигна до сериозно положение пред вратата на Монтана, като пак Живко Атанасов отправи удар, топката се удари в горната греда и се върна при вратаря Левашки, който я улови.

Най-сериозното положение за гол в мача бе за Монтана, като в 63-та минута след самостоятелен пробив на Ахмет Хикмет последва плътен шут от 25 метра, а топката срещна сглобката в десния горен ъгъл на вратата.

Следващата контрола на Монтана е срещу Доростол Силистра.

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...