2. Монтана
  3. Монтана отнесе Пирин (Гоце Делчев) на "Огоста" (снимки)

Монтана отнесе Пирин (Гоце Делчев) на "Огоста" (снимки)

Тимът на Атанас Джамбазки спечели с 3:0 мача от 8-ия кръг на "А" група

Монтана победи с класическото 3:0 Пирин (Гоце Делчев) в мач от 8-ия кръг на родната „А” група. Двубоят се игра на стадион „Огоста”, а домакините бяха по-силният тим на терена и заслужено се добраха до трите точки.

Монтана започна мача по-активно и още в началните минути имаше отлична възможност да открие резултата - Мирослав Антонов комбинира с Георги Пашов, който нанесе удар, но кълбото срещна лявата греда на вратата на Ивайло Яначков.

В следващите минути отново Георги Пашов на два пъти имаше шанс да се разпише, но не успя да намери целта. Последваха ситуации и пред Димитър Воденичаров и Деян Христов, но и те се отчетоха с пропуски за домакините.

Малко преди да дойде средата на първата част Димитър Воденичаров бе намерен от Мирослав Антонов, но от чиста позиция стреля над вратата.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Монтана успя да поведе с 1:0. Автор на попадението бе Димитър Воденичаров, който с хубав удар забоде кълбото в мрежата на гостите.

До почивката Монтана достигна до още едно попадение. То падна в 36-ата минута, когато Пашов центрира кълбото в наказателното поле, защитник на гостите успя да го изчисти, но топката отново попадна в Пашов, който намери на празна врата Мирослав Антонов, а той се разписа за 2:0. Такъв бе и резултатът на почивката на мача.

В 52-ата минута домакините достигнаха до трети гол, който до голяма степен сложи край на интригата в мача. Димитър Воденичаров намери Деян Христов, който на празна врата безпроблемно забоде кълбото в мрежата за 3:0. До края на срещата не се стигна до нови попадения и двубоят завърши при резултат 3:0 в полза на домакините.

По този начин Монтана регистрира трета победа в последните си четири мача. Това бе и трети пореден успех за тима на Атанас Джамбазки на стадион „Огоста”. След днешната победа Монтана вече е с актив от 10 точки и заема 7-ото място в подреждането. Пирин (Гоце Делчев) остава с 9 пункта и е на 12-ата позиция.

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...