2. Монтана
  3. Берое спечели първа точка и се отлепи от дъното (видео+снимки)

Берое спечели първа точка и се отлепи от дъното (видео+снимки)

Отборите на Монтана и Берое не съумяха да си отбележат гол на стадион "Огоста"

Отборите на Монтана и Берое завършиха наравно 0:0 на стадион „Огоста” в мач от 8-ия кръг на „А” група.

Получи се двуостър двубой с положения и пред двете врати, но за съжаление на около 2000 зрители по трибуните в Монтана, голове нямаше.

Срещата започна добре за гостите от Стара Загора, пред които се откриха две отлични възможности в лицето на Емил Ангелов. Първо в 5-ата минута бившият играч на Левски проби отляво в наказателното поле и центрира прострелно успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече топката в мрежата на Монтана.

Три минути по-късно отново Бабангида бе в центъра на събитията, след като получи топка в половината на домакините и изведе по чудесен начин Пепи Димитров в наказателното поле, но стражът Христо Иванов внимаваше и излезе навреме да блокира удара.

Най-чистото положение за монтанчани през първата част дойде в 28-ата минута, когато Борис  Кондев бе изведен в наказателното поле на Берое, след което върна топката за непокрития Димитър Илиев, но бившият футболист на ЦСКА стреля много слабо право в ръцете на дебютиращия Ивайло Иванов.

Играта бе равностойна до почивката, като до чисти положения пред някоя от двете врати така и не се стигна.

Второто полувреме започна аналогично с първото с лек натиск на заралии. „Зелено-белите” обаче не съумяха да се възползват от импулса в играта си и постепенно позволиха на монтанчани да изравнят играта.

В 67-ата минута Луис Едуардо нахлу опасно в наказателното поле на Берое и след като преодоля Станислав Бачев, подаде към Николай Чипев, чийто силен удар обаче срещна тялото на бранител.

В оставащите минути докрая на срещата действията се развиваха главно в средата на терена и въпреки промените, които извършиха двамата наставници в съставите си, резулатът се запази 0:0.

Все пак секунди преди последния съдийски сигнал, резервата Рангел Абушев можеша да донесе трите точки на "зелено-белите" след разбъркване в наказателното поле на домакините. Неговият прехвърлящ удар обаче бе отразен от Христо Иванов, който се хвърли атрактивно и улови топката.

Равенството донесе на тима на Берое първа точка от началото на сезона, която ги изкачи с една позиция. Заралии вече са на предпоследното 15-о място, изпреварвайки отбора на Светкавица, който e със същия актив, но по-лоша голова разлика. Монтанчани пък запазват 11-ата си позиция с 8 точки.

16.  Светкавица (Търговище) 1  2 - 19 -17
ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...