2. Мондиал 2010
  3. Стоичков и Мамелъди с важна победа над Орландо

Стоичков и Мамелъди с важна победа над Орландо

Мамелъди Съндаунс запази шансове в борбата за титлата

Воденият от Христо Стоичков тим на Мамелъди Съндаунс победи един от преките си съперници във Висшата лига на ЮАР. С два гола на Лувенго Мунгомени и Бенедикт Вилакази.

Победата на „Бразилците” над Орландо Пайрътс ще послужи като добър стимул за играчите на Камата, които след 17 кръга в първенството заемат четвърта позиция. Разликата до първия Суперспорт Юнайтед е осем точки при оставащи 13 мача до края на сезона.

Съндаунс поведоха чрез гол с глава на Мунгомени, който надскочи отбраната на Орландо и се разписа след центриране на Елиас Пелембе. Последният бе обявен и за играч на мача.

В 32-ата минута Пелембе се справи с пазещия го Мабалане и отправи силен изстрел към вратата на Орландо, но топката отскочи от напречната греда. Отново Пелембе осигури головото подаване за второто попадение, а с това и трите точки. Ниското центриране намери Вилакази, който преодоля стража на „пиратите” Моениб Жозеф и оформи крайното 2:0.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.