2. Мондиал 2010
  3. Стоичков и Мамелъди с 0:0 срещу „Отбора на народа”

Стоичков и Мамелъди с 0:0 срещу „Отбора на народа”

„Бразилците” не биха с човек повече и няколко съдийски подаръка

Мамелъди Съндаунс не успя да догони лидера в класирането на южноафриканското футболно първенство, след като завърши наравно 0:0 с известния в страната като „отбора на народа” тим на Сантос. Срещата бе изпълнена със спорни моменти, множеството от които бяха отсъждани в полза тима воден от Христо Стоичков. В крайна сметка Мамелъди не се възползва от възможността да спечели отложения си мач и да се изравни с лидера Супер Спорт Юнайтед.

В първите минути на срещата „бразилците” бяха по-активният тим и това доведе до няколко опасни положения пред вратата на Сантос. Голмайсторът на тима Катлего Мфела бе изведен на чиста позиция в наказателното поле на гостите. Южноафриканският национал обаче бе отказан от стража на Сантос Мотсоененг. Минути по-късно Мфела отново затрудни максимално стопера на гостите, който пострада при плонжа си и принуди рефера да спре срещата за няколко минути.

Постепенно Сантос изравни играта и след 25 минути отбеляза гол чрез Роджърс, който обаче бе отменен за спорна засада. Десет минути преди края на първата част Роджърс отново се озова в центъра на събитията, след като бе повален от защитник в наказателното поле на Мамелъди. Реферът отново остана безмълвен и не отсъди наказателен удар.

През втората половина Христо Стоичков пусна в игра жокера си Сърпрайз Морири, който впечатли в последните двубои на „бразилците” в опит да спечели мача.

След 20 минути игра реферът на мача удари още едно „рамо” на домакините, след като изгони току що появилият се за тима на Сантос Бонгинкоси Макала с директен червен картон за фаул срещу Катлего Мфела.

Съдийските подаръци не спряха дотук. Седем минути по-късно нападател на Сантос бе съборен в пеналта на Мамелъди и този път реферът не показа картон за домакините и не отсъди дузпа в полза на гостуващия тим.