2. Мондиал 2010
  3. Селекционерът на Мексико Хавиер Агире отнесе наказание от три мача

Селекционерът на Мексико Хавиер Агире отнесе наказание от три мача

Националният селекционер на Мексико Хавиер Агире отнесе наказание от три мача лишаване от правото да води отбора си от резервната скамейка заради конфликта с футболист на Панама. Дисциплинарната комисия на КОНКАКАФ взе това решение, след като разгледа инцидентите по време и след мача от група "С" на турнира Голд Къп между Мексико и Панама, завършил 1:1.

Мотивът на КОНКАКАФ е, че треньорът трябва да дава личен пример с поведението си и няма право да участва в подобни провокации. Като допълнение, Мексиканската футболна федерация е глобена с 25 хиляди долара. Инцидентът се разигра 10 минути преди края на мача между Агире и играчът от Панама Рикардо Филипс, който тръгна да гони излязлата в тъч топка. Агире ритна топката, което предизвика гнева на Филипс. Панамецът блъсна треньора на Мексико и получи червен картон, а реферът не се поколеба да отстрани и Агире.

В същия момент към терена полетяха всевъзможни видове предмети от трибуните, където се получи и ръкопашна схватка между фенове на двата отбора. Всичко се размина с намесата на хюстънската полиция, която извърши няколко ареста. Мачът беше прекратен за 12 минути, докато органите на реда възстановят нормалната обстановка за футбол.

Така Агире пропуска срещата с Гваделупа, последна от група "С" и която ще даде отговор на въпроса кой ще бъде победител в потока. Наказанието важи и за Световните квалификации, ако Мексико отпадне рано на Голд къп.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.