2. Мондиал 2010
  3. САЩ бие трудно Панама, Канада се дъни срещу Хондурас

САЩ бие трудно Панама, Канада се дъни срещу Хондурас

САЩ достигна полуфиналите на престижния турнир "Голд Къп" след победа над Панама с 2:1 след продължения. В герой за "янките" се превърна Кени Купър, който вкара дузпата в 105-ата минута. На практика това бе и победното попадение за САЩ в този тежък мач за момчетата на Боб Брадли.

САЩ достигна полуфиналите на "Голд Къп", след като постигна труден успех над Панама с 2:1 след продължения. В герой за "янките" се превърна Кени Купър, който вкара дузпата в 105-ата минута. На практика това бе и победното попадение за САЩ в този тежък мач за момчетата на Боб Брадли.

Панамците започнаха по-нахъсано и първи поведоха в резултата чрез Блас Перес, който се разписа в 45-ата минута. Все пак "янките" изравниха в 49-ата минута. Както споменахме, победното попадение за САЩ дойде в 105-ата минута, когато Купър вкара от дузпа и донесе победата на своите.

На полуфиналите САЩ играе срещу Хондурас, който победи Канада с 1:0 в другата четвъртфинална среща днес. В неделя Гваделупа среща Коста Рика, докато Мексико се изправя срещу Хаити, като втората полуфинална двойка ще се определи от победителите в тези два мача.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.