2. Мондиал 2010
  3. Само 2:1 за Мексико срещу световния шампион (видео)

Само 2:1 за Мексико срещу световния шампион (видео)

"Ацтеките" направиха за смях Италия в Брюксел

Мексико победи световния шампион Италия с 2:1 осем дни преди началото на Световното първенство. „Ацтеките” се разправиха по категоричен начин с „адзурите” в приятелския мач между двата отбора, игран в Брюксел. Голове на Карлос Вела и Алберто Медина посрамиха италианците, като не им позволиха да спечелят нито един мач тази година. За сметка на това „ацтеките” оставиха отлични впечатления преди Мондиала, след като изиграха и много добър мач срещу Англия, въпреки че загубиха.

Още в 3-ата минута „адзурите” треснаха гредата. Винченцо Якинта не успя с глава да порази мрежата на „ацтеките”.

Мексико откри резултата в 17-ата минута, когато Джовани Дос Сантос намери непокрития в наказателното поле Карлос Вела и той със слаб удар успя да преодолее Буфон за 1:0.

Срещата продължи двуостро. Андреа Пирло от пряк-свободен удар затрудни Оскар Перес, който с върха на пръстите си успя да неутрализира опасността, а при последвалия ъглов удар се откри възможност пред Клаудио Маркизио, който обаче я пропиля.

Символичните гости отговориха с удар от дистанция на Карлос Салсидо, но извън целта.

В добавеното време на първата част Маркизио шутира извън наказателното поле, ала Оскар Перес се намеси решително.

В началото на втората част в тима на Италия Симоне Пепе замени Антонио Ди Натале, а за Мексико Пабло Барера и Алберто Медина се появиха на местата на Рафа Маркес и Джовани Дос Сантос.

Северноамериканците стартираха по-добре след подновяването на играта. Те имаха претенции за дузпа в 59-ата минута за нарушение на Дзамброта срещу Вела, но реферът остана безмълвен.

Дейният нападател на Арсенал Вела стреля опасно от фаул в 78-ата минута, но Буфон се справи и улови.

Мексиканците стигнаха до втори гол в 85-ата минута, когато Бланко копна към резервата Алберто Медина и той с диагонален удар не остави шансове на италианския страж.

Минута преди края Бонучи успя да измие от срама на световния шампион. Звездата на Бари се възползва от разбъркване след греда на Маркизио и от близо оформи крайното 1:2.

Гуардадо пропусна в добавеното време да направи хептен за смях световния шампион, след като остана сам срещу вратаря, но пропусна.

Така Италия ще трябва да върна увереността у своите фенове в последната контрола преди световното – срещу Швейцария на 5 юни в Женева. Мексико пък ще се отправи за Южна Африка, където на 11 юни ще играе срещу страната-домакин в мача на откриването.

Съставите:

Италия: Буфон, Дзамброта (63-Маджо), Бонучи, Канаваро (88-Бокети), Кришито, Де Роси (75-Куалярела), Пирло (82-Паломбо), Маркизио, Ди Натале (46-Пепе), Якинта, Джилардино (63-Пацини).

Мексико: Перес, Родригес (69-Морено), Осорио, Салсидо, Агуяр, Торадо, Маркес (46-Барера), Хуарес (86-Гуардадо), Ернандес (71-Бланко), Вела (83-Кастро), Дос Сантос (52-Медина).

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.