2. Мондиал 2010
  3. Ривър Плейт бие, Бока Хуниорс пада

Ривър Плейт бие, Бока Хуниорс пада

Ривър Плейт постигна ценна победа с 2:0 над Банфийлд в мач от 3-ия кръг на аржентинската "Клаусура". Домакините бяха по-добрият отбор и напълно заслужено стигнаха до ценния успех. Головете за Ривър отбелязаха Матиаш Абелайраш в 36-ата минута и колумбийския национал Радамек Фалкао в 83-ата минута. Бока Хуниорс пък записа втората си поредна загуба в шампионата, след като в последния кръг загуби с 0:1 от Ланус. Домакините отбелязаха победното си попадение чрез Салвио в 3-ата минута. До края на срещата Бока не успя да изравни и да вземе победата и по този начин загуби цели 6 точки в два мача, които трябваше да вземе задължително. В другите мачове от шампионата, които се играха снощи, Архентинос Хуниорс направи 2:2 с Сан Мартин, а Естудиантес надви с 1:0 Сан Лоренцо.

Ривър Плейт постигна ценна победа с 2:0 над Банфийлд в мач от 3-ия кръг на аржентинската "Клаусура". Домакините бяха по-добрият отбор и напълно заслужено стигнаха до ценния успех. Головете за Ривър отбелязаха Матиаш Абелайраш в 36-ата минута и колумбийския национал Радамек Фалкао в 83-ата минута.

Бока Хуниорс пък записа втората си поредна загуба в шампионата, след като в последния кръг загуби с 0:1 от Ланус. Домакините отбелязаха победното си попадение чрез Салвио в 3-ата минута. До края на срещата Бока не успя да изравни и да вземе победата и по този начин загуби цели 6 точки в два мача, които трябваше да вземе задължително.

В другите мачове от шампионата, които се играха снощи, Архентинос Хуниорс направи 2:2 с Сан Мартин, а Естудиантес надви с 1:0 Сан Лоренцо.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.