2. Мондиал 2010
  3. Мексико бие, САЩ едва не записа срамна загуба

Мексико бие, САЩ едва не записа срамна загуба

Мексико постигна ценна победа с 2:0 над Коста Рика в мач от финалната фаза на световните квалификации в зона КОНКАКАТ. Ацтеките напълно надиграха своя противник и заслужено стигнаха до успеха, като тази победа ще смекчи малко критиките към националния селекционер на страната Свен Горан Ериксон.

Мексиканците започнаха вихрено мача и откриха резултата още в 19-ата минута след гол на Омар Браво. Техният натиск продължи и се стигна и до второ попадение, което бе дело на Пардо в 52-ата минута от дузпа. Като цяло в този двубой нямаше интрига за разлика от следващия мач, който ще ви представим.

САЩ за малко не записа срамна загуба в своята история от скромния тим на Ел Салвадор в мач от финалната фаза на световните квалификации в зона КОНКАКАФ. Домакините започнаха много силно мача и имаха чист аванс от два гола, но се отпуснаха в последните 20-ина минути на двубоя и допуснаха изравняване.

Елисео Куинтаниля изведе салвадорци напред в резултата в 15-ата минута. Очакваше се САЩ да обърне бързо мача в своя полза, но това не стана. Напротив, случи се нещо много лошо за американците. В 72-ата минута Кристиян Кастиьо удвои резултата в полза на Ел Салвадор и на практика вече всичко изглеждаше свършило. Американците успяха да върнат бързо едно попадение чрез младият нападател на Виляреал Жози Алтидор, който се разписа в 77-ата минута, а ветеранът Франки Хайдук донесе точката на своите с късен гол в 88-ата минута.

В третия двубой от зона КОНКАКАФ отборите на Тринидат и Тобаго и Хондурас завършиха 1:1, като за този резултат може да съжаляват повече гостите, които водиха до 90-ата минута на двубоя. Павон изведе Салвадор в 52-ата минута, а Гуера изравни в 90-ата и така двата отбора си поделиха по 1 точка.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.