2. Мондиал 2010
  3. Коло Коло победи Депортиво Италия в Копа Либертадорес

Коло Коло победи Депортиво Италия в Копа Либертадорес

Езекил Миралес вкара два гола при победата на неговия Коло Коло (Чили) с 3:2 навън срещу Депортиво Италия (Венецуела) в среща от Група 7 на южноамериканския турнир по футбол Копа Либертадорес.

Чилийците, които заемат третото място в потока с актив от седем точки, запазиха шансовете си за класиране в следващата фаза на турнира. Вторият в класирането отбор на Велес Сарсфилд има 10 точки.

Емерсон Панигути откри резултата в полза на Депортиво с удар отблизо още в 15-ата минута, но само 11 минути по-късно Кристиан Богадо изравни с глава след центриране на Езекил Миралес.

Самият Миралес изведе Коло Коло напред в 38-ата минута с прехвърлящ удар. След един час игра отново Миралес се разписа, давайки аванс от 3:1 в полза на чилийския гранд.

В 75-ата минута Езекил Миралес имаше възможност да запише хеттрик, но вратарят Хосе Карлос Фернандес спаси удара му от дузпа. Ричард Бланко вкара почетен гол за Депортиво Италия в 86-ата минута и оформи крайното 3:2 в полза на Коло Коло.

На 15 април Коло Коло е домакин на Крузейро, докато Депортиво гостува в Аржентина на Велес.

В друг мач от груповата фаза на Копа Либертадорес перуанският Университарио и боливийският Блуминг завършиха наравно 0:0.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.