2. Мондиал 2010
  3. Бока Хуниорс спечели титлата в Аржентина в инфарктна развръзка

Бока Хуниорс спечели титлата в Аржентина в инфарктна развръзка

Бока Хуниорс спечели титлата в аржентинското първенство „Апертура”, въпреки че загуби с 0:1 от Тигре в последния мач от плейофите. В тристранния турнир участваха тимовете на Бока Хуниорс, Тигре и Сан Лоренцо, за да определят новия носител на титлата, тъй като и трите тима завършиха с по 34 точки в аржентинското първенство. В крайна сметка късметът бе на страната на Бока, защото тимът има по-добра голова разлика от опонентите си.

Това е 23-ата титла на Бока в сегашния формат на първенството, създаден през 1931 г., когато футболът в страната става професионален. Те обаче са на 10 титли от основния им съперник Ривър Плейт. Трофеят за Бока е първи от пет първенства насам, което до някаква степен е изненадващо предвид доминацията на тима наред с Ривър Плейт. Последният им успех бе през сезон 2005/06 в шампионата на „Клаусура”. „Апертура” и Клаусура” се играят по веднъж всяка година, като 20 тима се срещат по веднъж.

Домакините от Бока изненадващо загубиха от Тигре, но във всичко си има логика. На собствения си "Ла Бонбонера" шампионите бяха без най-добрия си футболист - Хуан Рамон Рикелме. Въпреки това, в първите минути домакините имаха доста шансове да открият резултата, но футболистите не успяха да вкарат. В 68-ата минута Хименес центрира и Леандро Лазаро откри резултата в полза на Тигре. В крайна сметка двата тима не успяха да си вкарат още голове и така по голова разлика Бока спечели шампионата.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.