2. Миньор (Пк)
  3. Пирин (ГД) победи Миньор в контрола

Пирин (ГД) победи Миньор в контрола

Единственото попадение в мача на "Бончук" вкара Димитър Пиргов в 39-ата минута.

Пирин (ГД) победи Миньор с 1:0 в контролна среща, играна на стадион „Бончук” в Дупница, предаде кореспондентът на Novsport.com в Югозападна България. Единственото попадение в мача вкара Димитър Пиргов в 39-ата минута.

Още в самото начало неврокопчани можеха да открият резултата чрез Борислав Хазуров, който в 10-ата минута се озова сам срещу вратаря Николай Банков, но стражът изби прехвърлящия удар на нападателя в ъглов удар. Минута по-късно след разбъркване в наказателното поле на Пирин Евертон Джилио-Том се оказа най-съобразителен, като стреля, но ударът се рикошира в тялото на бранител и облиза напречната греда. В 17-ата минута Борислав Стойчев се беше включил в предни позиции и засече центриране с глава, но отново Абдиков спаси. В 21-ата минута Фарес Брахими опита шут от наказателното поле, но стреля право в ръцете на вратаря на Пирин. В 28-ата минута капитанът на неврокопчани Петър Лазаров бе изведен на изгодна позиция, но на границата на наказателното поле топката му бе отнета с шпагат от Борислав Стойчев. Лазаров имаше претенции дори за дузпа, защото падна вътре в наказателното поле, но реферът Георги Караколев прецени, че шпагатът на Стойчев е чист. В 39-ата минута след центриране от корнер футболистите в жълто-черно не успяха да изчистят, Димитър Пиргов надскочи вратаря на Миньор и с глава през ръцете му прати топката в мрежата за 1:0. В 41-ата минута след центриране от корнер Албин Одза стреля покрай дясната греда на Миньор.

2 минути след почивката отново Том се възползва от разбъркване в наказателното поле на Пирин, но отново вратарят се намеси успешно и изби. При последвалия корнер Иво Цветков с глава стреля над вратата в аут. Имаше още едно по-опасно положение в мача. В 58-ата минута Виктор Шишков засече с крак центриране отляво, но ударът му не се получи и вратарят улови.

И двамата треньори дадоха шанс на почти всички свои играчи. Наставникът на Пирин (Гоце Делчев) Тенчо Тенев пусна през второто полувреме всичките си резерви, докато съставът на Миньор представляваше смес от титуляри и резерви. Силен мач за перничани изигра Ванче Траянов.

Марек помоли Перник да тренира на Стадиона на мира

Общинарите в Перник ще решават каква да е цената за ползване на сесия утре

Коматево посреща финала за Купата на Аматьорската футболна лига

Верея и Миньор ще спорят за отличието

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com