2. Миньор (Пк)
  3. Миньор спечели битката с Берое за деветото място, лек земен трус разлюля "стадиона на мира" през първата част (снимки)

Двата тима завършиха сезона с равенство - 1:1 в Перник

Миньор и Берое завършиха сблъсъка помежду им от последния 30-ти кръг в родната „А” група при резултат 1:1. Срещата се проведе на стадион „Миньор” в Перник, а до почивката на двубоя нито един от двата тима не бе успял да достигне до попадение. През втората част Берое поведе след автогол на Христозов в 55-ата минута, а в 86-ата Михов оформи крайното 1:1.

Домакините от Миньор бяха по-активни в началните минути на двубоя и още във 2-ата Милен Василев можеше да открие резултата, след като изпълни пряк свободен удар в полза на своя тим, но Скорчев успя да отрази изстрела на играча на домакините. В следващите минути се откриха и голови възможности пред Том и Брахими, но и двамата футболисти се отчетоха с пропуски.

Последва нова ситуация за отбелязване на гол за Миньор. Том бе намерен от Брахими на границата на наказателното поле и стреля силно, но ударът му премина вляво от вратата на Скорчев. Почти веднага след това се стигна и до първата по-опасна атака за Берое в мача. Чепилов нахлу отдясно в наказателното поле, центрира остро към Андонов, на когото сантиметри не достигнаха да засече топката във вратата на Банков.

В 23-ата минута Андонов отново можеше да открие, но след изпълнението му на пряк свободен удар топката премина вдясно от вратата. Малко след като изтече час игра от началото на срещата, бе отменен гол на Берое. След центриране в наказателното поле на Миньор, Андонов прати с глава топката във вратата на домакините, но страничният съдия Ивайло Атанасов вдигна флага за засада. До почивката нямаше много интересни моменти на стадион „Миньор” и нито един от двата отбора не достигна до попадение, като по този начин след 45 минути игра резултатът бе 0:0.

При първата по-интересна ситуация пред една от двете врати през второто полувреме резултатът бе открит. Берое успя да поведе с 1:0. След центриране от корнер, Мирослав Енчев засече топката с глава, насочвайки я към вратата на Миньор, където Николай Христозов, опитвайки се да я избие, отблизо я вкара в мрежата на Банков.

Малко след като изтече час игра от началото на срещата, се стигна до нова възможност за Берое. Тодор Христов получи топката в наказателното поле, имаше време да си я нагласи и да стреля към Банков, но ударът му премина над напречната греда. Последваха минути, в които нямаше много вълнуващи моменти пред двамата вратари, а в 74-ата минута Венци Иванов можеше да се разпише след удар с глава, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Последва и голова възможност пред Марков, но след удара му топката бе избита от Скорчев.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Миньор успя да изравни резултата. След центриране на Том от корнер, Михов посрещна топката с глава във вратарското и я насочи в десния ъгъл на вратата на Скорчев, след което кълбото се оплете в мрежата на гостите. В 88-ата минута пък появилият се в игра за Миньор в 86-ата Ивайло Цветков получи директен червен картон, след като фаулира излизащия сам срещу Банков Георги Андонов на около 17-18 метра от голлинията.

До края на срещата нямаше нови голове и така мачът завърши при резултат 1:1. По този начин Миньор финишира на 9-ото място в крайното подреждане с актив от 36 точки. Берое завършва на 10-ата позиция с 35 пункта.

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com