2. Лудогорец
  3. Лудогорец разгроми Светкавица в регионалното дерби

Лудогорец разгроми Светкавица в регионалното дерби

ПФК Лудогорец 1945 (Разград) се класира за първи път на четвъртфиналите за Купата на България, след като разгроми Светкавица (Търговище) с 5:1 в регионалното дерби от третия кръг на надпреварата

ПФК Лудогорец 1945 (Разград) се класира за първи път на четвъртфиналите за Купата на България, след като разгроми Светкавица (Търговище) с 5:1 в регионалното дерби от третия кръг на надпреварата. Пет различни футболисти бяха точни за тима на Ивайло Петев, който вчера се завърна от Барселона – Станислав Генчев, Марселиньо, Емил Гъргоров, Кристиян Кабаселе и Иван Стоянов. Почетното попадение за Светкавица отбеляза Тихомир Красимиров.

Около 5500 зрители присъстваха на шоуто в Разград. Гостите, които бяха дошли само с две резерви, нямаха подкрепата на агитка. Те направиха каквото можаха, но за разлика от шампионатния мач, който загубиха с минималното 0:1, сега бяха разбити. Освен вкараните пет гола, Лудогорец пропусна още поне толкова чисти положения.

Първото полувреме изцяло премина под диктовката на Лудогорец. Още в 5-ата минута Станислав Генчев излезе сам срещу вратаря Георгиев, който обаче изби удара на халфа. Десет минути по-късно разградчани откриха резултата. След изпълнение на ъглов удар се получи разбъркване. Топката срещна гредата и при добавката Генчев беше най-съобразителен за 1:0.

Марселиньо пропусна изгоден шанс в 23-ата минута, когато предпочете да подава, въпреки че беше на стрелкова позиция, и изгуби топката.

Епизодични бяха действията на Светкавица. Играчите на Никола Спасов трудно стигаха до наказателното поле на Лудогорец. Единствено в 41-ата минута Красимиров застраши вратата на Голубович, но стреля в аут.

Две минути по-късно Марселиньо остана сам срещу вратаря, но си поведе дълго топката и тя бе избита.

Разградчани удвоиха своята преднина в добавеното време на първата част. Марселиньо беше изведен, но този път излъга вратаря и прати топката в опразнената врата за 2:0.

На почивката треньорът на домакините Ивайло Петев извади един от най-активните в своя състав Миро Иванов и пусна Димо Бакалов в игра. Последният центрира за Иван Стоянов, който намери топката от воле, но я прати в аут в 54-ата минута.

Преди това Марселиньо направи нов пропуск сам срещу вратаря.

Резултатът придоби класически измерения в 61-ата минута, когато Гъргоров се възползва от пробив на Кишада и с нисък удар огорчи вратаря Георгиев за трети път.

В 68-ата минута резервата Кабаселе вкара четвърти гол за Лудогорец, само две минути след като се появи в игра. Вратарят на Светкавица изби лошо далечен удар и на добавката младежкият национал на Белгия реализира.

В 72-ата минута при идентична ситуация се разписа Иван Стоянов.

Почетното попадение за Светкавица отбеляза Тихомир Красимиров в 75-ата минута с точно изпълнение от пряк-свободен удар.

Жребият за четвъртфиналите е в понеделник.