2. Локомотив (Пд)
  3. Пирин спря похода на Локомотив Пд към финала за Купата след сензационен обрат (видео)

"Орлетата" показаха защо са един от най-големите отбори на България и изтръгнаха мечтите на "смърфовете"

Въпреки всичките си финансови и какви ли още не проблеми, Пирин направи истински подвиг и отстрани Локомотив Пд от турнира за Купата на България в драматичен мач и отива на полуфинал.

"Орлетата" постигнаха много престижна победа в Пловдив с 2:1, въпреки че бяха догонващи в резултата и обляха със студен душ всичките планове на устремилия се към евротурнирите техен съперник. Руслан Иванов и Иван Цветков донесоха победата за тима от Благоевград, като Иванов се разписа буквално секунди преди края на двубоя. Попадението за „черно-белите“ бе дело на Крачунов.

Локомотив започна срещата със самочувствие и още във шестата минута домакините можеха да излязат напред в резултата. Христо Златински шутира от дистанция и ударът му мина много близо до гредата, на вратата пазена от Аршинков. В редиците на пловдивчани се завърна и звездата на тима  от миналия полусезон Базил де Карвальо, който въпреки контузията си и сагата около трансфера му в Левски, се представи добре в двубоя.

„Смърфовете” продължиха да владеят инициативата и създаваха повечето интересни положения. В 15-ата  минута Здравко Лазаров максимално затрудни Аршинков със силен удар по земя, но стражът на Пирин изби в ъглов удар. Малко по-късно Карвальо също се озова на много удобна позиция за стрелба. Той излезе сам срещу вратаря, но късметът му изневери и прати топката в аут.

В 24-ата минута футболистите от Благоевград стигнаха до първото си по-опасно положение пред вратата на домакините. Димитър Илиев се озова сам срещу вратаря, но Тодоров се намеси авторитетно и предотврати опасността. Момчетата на Неделчо Матушев се опитаха още на няколко пъти да отбележат до края на частта, но в резултатът се запази непроменен.

Втората част започна по възможно най-добия начин за домакините. В 48-ата минута Крачунов се възползва от разбъркване в наказателното поле и прати топката във вратата на Аршинков. Малко след това благоевградчани бяха много близо до изравняване. Якимов се озова сам срещу Тодоров, но вратарят демонстрира класата си и изби.

Футболистите на Локомотив не престанаха да създават неприятности пред вратата на Пирин. Лазаров дори удари гредата в 61-ата минута, а влезлият Раймонди направи няколко фрапиращи пропуска.

В 72-ата минута все пак „орлетата” стигнаха до така жадувания гол. Цветков, който направи много силен мач срещу Монтана в А група в последния кръг, се разписа след добра атака на отбора. Той се възползва от груба грешка на Юнес Бенжелюн и прати топката в горния десен ъгъл на вратата. Възпитаниците на Матушев обаче продължиха с пропуските. В 89-ата минута Раймонди можеше да сложи точка на спора след удар с глава в наказателното поле, но ударът му бе изчистен от голлинията.

По всичко личеше, че двубоят отива към продължения, домакините видимо се изнервиха и това се отрази на цялата им игра, точно когато трябваше да са най-концентрирани. Влезлият като резерва Иванов се превърна в герой за Пирин в 93-ата минута. Той завърши страхотна контраатака, излезе сам срещу Тодоров и с техничен удар го прехвърли и попари радостта на близо 2500 пловдивски фенове.