2. Локомотив (Пд)
  3. Пирин победи с 3:2 Локо (Пд) при юношите

Пирин победи с 3:2 Локо (Пд) при юношите

Отборът на Пирин победи с 3:2 Локомотив (Пд) в поредния кръг на първенството от Елитната група до 19 години.Формацията на Илко Христов бе подпогната от трима играчи от първия отбор на "орлетата"- Иван Михов, Атанас Зехиров и Венцислав Бенгюзов.

Атанас Зехиров даде преднина на домакините в 15-ата, след като с топовен удар отдалече прати топката в мрежата за -1:0.

В 25-ата минута Шабан Османов изравни засичайки центриране отдясно в наказателното поле за -1:1. Две минути по-късно ношата на ЦСКА в състава на Пирин Атанас Зехиров отново даде преднина на своите. Тогава след изпълнение на корнер  гостите не успяха да изчистят добре, топката попадна в Зехиров, който я прати в левия ъгъл на вратата за -2:1.

Пет минути преди края на полувремето домакините от Благоевград имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле, положението обаче бе подминато от сина на дългогодишния съдийски бос Боре Александров- Мартин.

В 44-ата минута Иван Михов изпълни безупречно фаул и не остави шансове на Фереди Мюмюнов за -3:1.При този резултат завърши и първото полувреме.  Минута след подновяването на играта, груба грешка в отбраната на Пирин бе наказана отново от Шабан Османов, силите на гостите обаче на стигнаха да изравнят и резултата се запази Пирин - Локомотив (Пд) -3:2. В друг мач от днес в Покровник юношите на Ивайло Андонов от Пирин 2001 загубиха домакинството си на Локомотив (Сф) с -0:1. Гостите от София играха повече от едно полувреме с човек по-малко на терена.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм