2. Локомотив (Пд)
  3. Локомотив (Пд) с трудно потегляне, но минимален успех на гости на Светкавица (видео)

Пловдивското Локо се поздрави с успех с 1:0 при визитата си в Търговище

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Светкавица с минималното 1:0 в мач от 24 кръг на "А" група. Домакините от Търговище започнаха по-силно двубоя, но "смърфовете" след търпеливо изиграна първа част нанесоха удара си в 54-та минута чрез Христо Спасов. С победата Локо се приближи само на точка от шестия в класирането Левски, който има актив от 47 т.

Двубоят започна равностойно, като домакините успяваха да организират натиск срещу по-класния си съперник. В играта на Локомотив си личеше слабост, която бе позабравена след последните успехи срещу Левски, Лудогорец и Литекс – неубедителното поведение далеч от дома. Може би причина за това донякъде бе и липсата на мощната агитка на пловдивчани, тъй като днес тима на Емил Велев бе подкрепян от не повече от 30 човека, които бяха посетили Търговище за мача.

Първи до чисто положение стигнаха футболистите на Светкавица. В 17-та минута Трифонов бе сам на чиста позиция и получи добро центриране отдясно, но демонстрира много слаб удар, който бе спасен от Караджов.

Няколко минути по-късно гостите нацелиха горната греда. Сержиньо центрира фалцово от левия фланг, Юнес Бенжелюн надскочи всички и насочи добре топката, но тя срещна напречната греда. До почивката двата отбора не съумяха да материализират отворената си игра и резултатът остана непроменен.

Още с началото на втората част домакините създадоха голово положение. Вълев намери с дълго подаване Маркес в пеналта на Локо, но цветнокожият футболист демонстрира неточен мерник, пропилявайки нова ситуация за „мълниите“.

В 54-та минута може би противно на показаното на терена Христо Спасов откри резултата. Гостите атакуваха добре чрез Витанов, който нахлу отляво в противниковото наказателно поле и центрира за Коцев, който от своя страна акробатично намери Спасов на чиста позиция и той не сгреши на празна врата – 1:0 за пловдивчани.

В 61-та минута „черно-белите“ стигнаха до нова добра ситуация. Венков проби по левия фланг и намери Илиян Йорданов на чиста позиция, Йорданов пробва да вкара с прехвърлящ удар, но Трифонов се намеси в последния момент и акробатично изби.

В последните минути сякаш духът на домакините бе сломен и те все по-рядко успяваха да демонстрират балансираната игра, която показаха в началото. Футболистите на Емил Велев поеха инициативата и владееха по-често. До края "смърфовете" запазиха преднината си и след по-концентрирана игра в атака взимат пълен актив точки от Търговище.