2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пд) се разправи с Монтана за едно полувреме (ВИДЕО)

Локо (Пд) се разправи с Монтана за едно полувреме (ВИДЕО)

Тимът на Стефан Генов спечели мача на стадион "Локомотив" в Пловдив с 4:0

Отборът на Локомотив (Пловдив) разгроми с 4:0 Монтана в последния мач от 27-ия кръг на родната „А” група „News7 футболно първенство”. Срещата се игра на стадион „Локомотив” в Пловдив, а и четирите попадения в мача паднаха през първото полувреме. Точни за Локомотив бяха Христо Златински, Валери Георгиев, Владислав Мирчев и Даниел Георгиев.

В 11-ата минута кълбото бе центрирано в наказателното поле на гостуващия тим, но Рангел Абушев се размина с топката и не успя да стреля към вратата. Домакините успяха да открият резултата в 23-ата минута - Христо Златински получи пас от Диего и от около пет метра не сбърка, пращайки кълбото неспасяемо в мрежата на Монтана.

В 29-ата минута резултатът стана 2:0 - Валери Георгиев отне кълбото в средата на терена, след което се справи с няколко футболисти на Монтана и отбеляза за 2:0. Минута по-късно Локомотив достигна до трети гол - Мирчев се разписа с глава, след като засече центриране от ъглов удар.

Рангел Абушев се отчете с пропуск за домакините, а в края на първото полувреме, в 45-ата минута, тимът на Стефан Генов отбеляза четвърто попадение - Христо Златински подаде към Даниел Георгиев, който с хубав изстрел не остави шансове на Цветковски за 4:0. При този резултат дойде и краят на първото полувреме.

В 57-ата минута Монтана остана с десет души - Костадинов фаулира футболист на домакините, след което репликира рефера, който му показа втори жълт картон. Малко след това влезлият в игра на почивката Запрянов нанесе хубав удар, но Цветковски изби в ъглов удар.

В 60-ата минута Локомотив бе много близко до нов гол, след като топката срещна напречния стълб след удар с глава на Мирчев. Христо Златински пък се отчете със много хубав изстрел към вратата на Монтана, но Цветковски изби в ъглов удар. В последните секунди Пашов направи пропуск за гостите. Малко след това се стигна и до последния съдийски сигнал и по този начин домакините спечелиха двубоя с 4:0.

След този успех Локомотив (Пловдив) вече е с актив от 39 точки и се намира на 7-ото място. Монтана остава на дъното с 13 точки и през следващия сезон ще играе в „Б” група.