2. Литекс
  3. Талантите на Литекс U19 разгромиха с 3:0 Левски на "Герена"

Талантите на Литекс U19 разгромиха с 3:0 Левски на "Герена"

В Елитната група до 17 години ловчанлии бяха безкомпромисни срещу другата школа на „сините“

Юношите на Литекс разбиха Левски като гост с 3-0 в мач от Елитната група до 19 г., съобщи сайтът на "оранжевите". Класическият успех на ловчанлии на Герена дойде с качествена и комбинативна игра, с която те тотално надиграха съперника си. При повече концентрация в завършващата фаза победата на ловчанлии можеше да бъде и по-изразителна. Капитанът на националния отбор в тази възраст Александър Георгиев даде тон за разгрома с красив гол от свободен удар в 33-та минута, а за нарушението срещу откъсващия се Тонислав Йорданов футболистът на „сините“ Ташев получи директен червен картон. В 68-та минута Георги Търтов покачи след отлична асистенция на Михаил Кулов. Убедителното 3-0 оформи влезлият като резерва Добромир Бонев в самия край на двубоя.

Момчетата на наставника Евгени Колев заемат 2-ро място във временното класиране, на 2 точки от лидера Лудогорец, но и с мач по-малко в актива си. Битката за титлата се очертава да е изключително завързана, тъй като първите пет тима в класиране се вместват само на няколко точки разлика.

В Елитната група до 17 години Литекс бе безкомпромисен срещу другата школа на „сините“, тази от Левски-Раковски. И възпитаниците на треньора Ивайло Станев надделяха с 3-0 след две попадения на Иван Иванов и едно на Никола Гавов. Отборът на ловчанлии също се бори за челните места като временно е втори, на 2 точки от разградчани. Двата тима имат по три отложени мача, а в спора за върха може да се намеси и Славия.
Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига