2. Литекс
  3. Берое '99 с успех над Литекс

Берое '99 с успех над Литекс

Родените през 1999 година „беройци“ надделяха с 1:0 над връстниците си от „Литекс“ (Ловеч) в четвъртфинална среща на Държавното първенство по футбол

Родените през 1999 година „беройци“ надделяха с 1:0 над връстниците си от „Литекс“ (Ловеч) в четвъртфинална среща на Държавното първенство по футбол. Възпитаниците на Атанас Димитров бяха по-активният отбор през всичките 90 минути и закономерно се поздравиха с успеха.

Във втората минута Мариян Тонев направи опит за атрактивно изпълнение със странична ножица от дъгата на наказателното поле, но стражът на гостите улови.

Три минути по-късно след индивидуален пробив на Данчо Свиленски топката бе предоставена на Мариян Тонев, който центрира по земя в наказателното поле. Там стражът на „Литекс“ изчисти кълбото с крак право в Данчо Свиленски, който стреля от непосредствена близост, но кълбото срещна тялото на бранител в оранжев спортен екип.

Удар на Мариян Тонев от дъгата на наказателното поле в 11-ата минута премина високо над целта.

В 29-ата минута „беройци“ успяха да открият резултата. След неуспешно изпълнение на пряк свободен удар на Мартин Маринов топката попадна в Данчо Свиленски, който стреля от границата на наказателното поле, вкарвайки елегантно топката във вратата на „ловчанлии“ – 1:0.

Три минути по-късно Надим Ангелов засече с глава след центриране от ъглов удар, но стражът на „Литекс“ нямаше проблеми в ситуацията и улови.

В 39-ата минута при центриране от ъглов удар кълбото попадна в Мартин Маринов, който стреля от границата на наказателното поле, но стражът на „Литекс“ парира. Топката попадна в намиращия се на метър пред него Мариян Тонев, който стреля от непосредствена близост, но в опита си да прехвърли вратаря на гостите прати кълбото над напредната греда.

Две минути след това Йордан Щерев стреля опасно по диагонал от десетина метра, но Петър Петров изби право в краката на Мариян Тонев, чийто удар по земя от точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар премина встрани от целта.

В 54-ата минута удар на Станислав Жеков от границата на големия пеналт премина вдясно от рамката на вратата.

Три минути след това Мариян Тонев бе потърсен със страхотен пас между трима футболисти на „Литекс“, но страничният арбтитър вдигна флаг за несъществуваща засада.

След точно час игра Мариян Тонев намери Радослав Калчев отляво по атаката на „беройци“. Четворката на „заралии“ стреля по диагонал от близка дистанция, но кълбото не намери целта, преминавайки на метър вляво от нея.

В 64-ата минута гостите от Ловеч получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен в близост до дъгата на наказателното поле, но Николай Янков не намери целта.

По този начин младите представители на школата си извоюваха добър аванс преди гостуването във вторник на стадион „Салито“.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига