2. - Лига Европа
  3. Молдовският Зимбру ще е съперникът на ЦСКА в Лига Европа

Молдовският Зимбру ще е съперникът на ЦСКА в Лига Европа

Зимбру (Кишинев) се наложи с 2:0 над Шкендия (Тетово) и продължава с общ резултат 3:2

Молдовският Зимбру (Кишинев) ще бъде съперникът на ЦСКА във двубоя от втория предварителен кръг за Лига Европа, след като се наложи с 2:0 над македонския Шкендия (Тетово).

Първата среща между двата тима бе спечелена от Шкендия с 2:1, но с общ резултат 3:2 Зимбру се класира за следващата фаза от турнира.

Домакините откриха резултата още в 6-ата минута с попадение на Жан-Мари Амани. Победното попадение, което класира молдовците, падна в 87-ата минута, а негов автор бе Александър Пасченко. Халфът на Шкендия Мухамедин Юсейни бе изгонен в първата минута на добавеното време на второто полувреме, след като получи втори жълт картон. Йордан Милиев игра 90 минути за състава на гостите от Тетово, а другият българин в отбора Мартин Кавдански влезе като резерва в 86-ата минута.

Първият двубой на ЦСКА със Зимбру ще бъде на 17 юли в София на Националния стадион. Реваншът ще се проведе на 24 юли.

Зимбру – Шкендия 2:0 (3:2)

1:0 Амани (6`)

2:0 Пасченко (87`)

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)