2. - Лига Европа
  3. Копенхаген спечели битката със Спарта (Прага), ПСВ с нов успех

Копенхаген спечели битката със Спарта (Прага), ПСВ с нов успех

Мачът за холандския тим пропусна българският национал Станислав Манолев.

Холандският ПСВ (Айндховен) завърши с победа груповата фаза на Лига Европа и безапелационно ще играе на 1/16-финалите в надпреварата.

Тимът на Фред Рутен записа успех при визитата си на румънския Клуж с 2:0. Мачът за холандския тим пропусна българският национал Станислав Манолев.

Сръбският национал Данко Лазович даде преднина на своя тим в 19-ата минута, а Амрабат в 68-ата бе точен за 2:0.

В другата среща от група „К” Копенхаген записа класика с 3:0 над чешкия Спарта като гост в Прага и също ще играе в директните елиминации.

Н'Дойе бе точен за датчаните преди почивката в 22-ата и 30-ата минута, а в 54-ата ветеранът Грьонкаер оформи крайния след точно изпълнена дузпа. Клуж завърши мача с 10 човека на терена, след като в 60-ата червен картон получи Памич.

ПСВ завършва на първо място в крайното класиране на групата с 14 точки, втори е Копенхаген с 10 точки, трети Спарта със 7, а на последна позиция е румънският Клуж с 3.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)