2. - Лига Европа
  3. Фенербахче удари Твенте като гост и продължава напред, Стяуа и Шериф се самоубиха с 1:1 в Молдова

Отборът на Фенербахче се класира за следващата фаза на турнира Лига Европа, след като постигна ценна победа с минималното 1:0 при гостуването си на Твенте в мач от група „Н” на турнира. Българинът в състава на домакините Николай Михайлов бе в групата на Стив Макларън, но остана през цялото време на резервната скамейка.

Иначе единственото попадение в срещата падна в 72-ата минута, когато централният бранител на „фенерите” Диего Лугано се включи при изпълнение на статично положение и вкара гола на победата за своя отбор с хубав удар с глава.

В другия мач от групата отборите на Шериф и Стяуа завършиха наравно 1:1, като по този начин пропуснаха да изпреварят Твенте за второто място, като дори румънският тим отпадна официално от надпреварата.

Диедю даде аванс на Шериф чак в 83-ата минута, но само 4 минути по-късно Тоха изравни за Стяуа и развали празненствата в Тирасол.

Така след днешните мачове в група „Н”, Фенербахче остава лидер и се класира първи в групата с актив от 12 точки, цели 5 пред втория Твенте, който има 7. Шериф запазва шансовете си с 5 точки в актива си, докато Стяуа отпада безславно от турнира със само 3 спечелени точки от три равенства.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)