2. - Левски
  3. Юношите на Литекс с класически успех срещу Левски

Юношите на Литекс с класически успех срещу Левски

Юношите младша възраст на Литекс и Черно море постигнаха убедителни победи при гостуванията си в София в срещите от 3-ия кръг на Елитната група до 17 години

Юношите младша възраст на Литекс и Черно море постигнаха убедителни победи при гостуванията си в София в срещите от 3-ия кръг на Елитната група до 17 години. "Оранжевите" се наложиха с 3:0 срещу Левски, а "моряците" бяха още по-убедителни срещу Славия - 6:1.

Четири попадения на стадиона в "Овча купел" наниза Николай Минков, а по едно добавиха Валентин Йосков и Даниел Димитров. Иначе белите откриха резултата още в 3-ата минута чрез Китан Василев, който вкара много красиво по диагонала. До почивката, която дойде при 1:2, и двата отбора показаха необичайно бърз за България футбол. След това обаче варненци бяха единствения отбор на терена и освен новите четири гола, на два пъти удариха и гредите.

Не беше по-различна картината и на помощното игрище на стадион "Георги Аспарухов", където Литекс не остави никакво съмнение в превъзходството си. След серия създадени и пропуснати възможности, Литекс откри резултата след грешка на синия вратар Вилислав Мичев, който изпусна топката и Никола Димитров само я довкара. След това най-добрият на терена и капитан на Литекс Александър Георгиев покачи на 2:0 и накрая оформи и крайното 3:0.

В Пловдив Черноморец се наложи над местния Локомотив с 2:0, като домакините останаха 10 натерена още в 20-ата минута. Техен нападател получи червен картон заради фаул срещу вратаря Петко Пацов, а пет минути след това Мартин Иванов откри резултата. Преди него Валентин Иванов беше пропуснал на празна врата, на новото попълнение при акулите Иван Тодоров оформи крайния резултат десет минути преди края.

Първенството ще бъде прекъснато за десетина дни, тъй като от утре се събира националния отбор за набор 1997. Отборът, воден от Петър Пенчев, ще участва в международен турнир в Румъния заедно със състава на домакините, както и Чехия и Шотландия.