2. - Левски
  3. Юношите на Левски победиха Добруджа в голов екшън със седем гола

Юношите на Левски победиха Добруджа в голов екшън със седем гола

Възпитаниците на Валентин Ангелов могат да съжаляват за множеството пропуснати положения пред вратата на "сините", довоели до поражението с 3:4

Юношите на Добруджа (до 19 г.) загубиха от връстниците си от Левски с 3:4 в мач от поредния кръг на Елитната юношеска група, съобщи радио "Добруджа".

Възпитаниците на Валентин Ангелов могат да съжаляват за множеството пропуснати положения пред вратата на сините, които им костваха точковия актив от двубоя.

Още в 10-ата минута Филип Филчев се измъкна от отбраната на Левски и стреля към вратата, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите. Още в следващата минута столичани стигнаха до гол. Централният нападател Стайков се ориентира най-добре в наказателното поле на Добруджа след центриране от фаул и отблизо с глава откри резултата.

Последваха още няколко пропуска на Филип Филчев, за да се стигне до 37-ата минута, когато централният нападател на “жълто-зелените” изравни резултата. След гола добруджанци се отпуснаха и само след три минути единият от двамата близнаци в състава на Левски Борислав Цонев успя отново да изведе гостите напред – 1:2.

През второто полувреме добруджанци продължиха да задържат повече топката и да редуват атаки към вратата на Левски, като гостите спокойно приеха играта в своята половина и разчитаха на контраатаки. При една от тях Кадифчин успя да вкара трети гол за сините в 60-ата минута, а след три минути отново той направи резултата 1:4.

Добруджанци обаче не се примириха с този резултат и продължиха да атакуват с всички сили. В 70-ата минута Филип Филчев отбеляза втория си гол в мача, а в 85-ата оформи своя хеттрик, с което и крайния резултат 3:4. В последните минути “жълто-зелените” упражниха натиск над своя съперник, но левскарите не се пропукаха и стигнаха до трите точки.

Цял мач за Добруджа изигра Младен Димитров, който поради наказание пропусна двубоя от Източната “Б” група срещу Брестник в събота. През второто полувреме в игра за домакините се появиха и Славомир Илиев и Михаил Паскалев, които раздвижиха играта в предни позиции. С победата Левски изпревари Добруджа в класирането, като сините имат вече 45 точки, срещу 43 за Добруджа.