3. В Португалия: Нападател от Кабо Верде отряза Левски

В Португалия: Нападател от Кабо Верде отряза Левски

Известният с прякора си Фиго футболист в момента играе в отбора от трета португалска южна дивизия Ориентал

Нападателят Освалдо Тавареш Оливейра е отказал оферта от българския Левски (София), съобщава "Рекорд".

Известният с прякора си Фиго футболист от Кабо Верде в момента играе в отбора от трета португалска южна дивизия Ориентал (Лисабон) и е водещ реализатор на тима с 12 попадения в 27 мача.

26-годишният Фиго в момента преговаря за трансфер с кипърския АЕЛ (Лимасол), който е воден от португалския специалист Жорже Коща.

АЕЛ стана шампион през миналия сезон, но в момента заема петото място в класирането и остана извън плейофите за титлата.

Отборът все пак може да стигне до участие в европейските клубни турнири, ако спечели финала за купата на Кипър срещу Аполон на 22 май.

"Знам, че има интерес към мен. Желанието ми е да премина в отбор от по-силно първенство, защото искам да се развивам и да израствам като футболист. Това не изключва и варианта да остана в Португалия", коментира Фиго.

Генчев: 99% от хората знаят кои са претендентите за титлата