2. - Левски
  3. Пускат Акалски срещу Пирин

Пускат Акалски срещу Пирин

Вратарят за мача с Лил ще се избира между пловдивчанина и Божидар Митрев

Вратарят Кирил Акалски може да направи официалния си дебют за Левски още в събота вечер. Сините играят срещу Пирин на Герена, очакванията са именно пловдивчанинът да излезе като титуляр на вратата.

Гонзо и Ясен Петров са се решили на тази стъпка, след като Георги Петков тотално загуби доверието след издънката си в Лисабон при загубата с 0:5 от Спортинг. Жоро Вратаря имаше вина поне за три от головете и разгневи всички в Левски. Затова се налагат спешни решения за този пост до края на сезона.

Като първа мярка е пускането на Акалски, който досега е пазил само в контроли. Той дойде на Герена по-късно, когато първенството вече беше започнало, и се включи в движение. В зависимост от играта, която пловдивчанинът покаже, ще се избира между него и Божидар Митрев кой да пази срещу Лил в четвъртък от Лига Европа. Митрев изглежда с малко по-големи шансове, макар че го обвиняваха за гола, който АИК му вкара в София. Сините заминават за Франция с идеята да откраднат поне една точка. Това обаче няма как да стане, ако вратарят им е слаб. Четвъртият вратар Цветан Димитров пък все още не е доказал, че може да се справя в големи мачове.