2. - Левски
  3. Пирин 2001 изпусна Левски при юношите

Пирин 2001 изпусна Левски при юношите

Юношите старша възраст на Пирин 2001 изпусна да разгроми на своите връстници от Левски в мач от първенството за юноши в Софийската зона, предаде кореспондент на Novsport.com. Вместо това двата отбора завършиха при резултат 1:1.

Срещата започна десет минути по-късно от предварително обявения час заради закъснение на полицията, която трябваше да охранява мача. Момчетата на Ивайло Андонов пропуснаха да решат нещата в своя полза още през първото полувреме и да се оттеглят с аванс от три гола на почивката. „Сините” се добраха до изравнителното попадение в даденото от рефера 3-минутно продължение на мача.

Пропуските за благоевградчани започнаха още в 11-ата минута, когато Ивайло Иванов не успя да се възползва от отлично извеждащо подаване. В 19-ата минута Мухамед Летиф се възползва от грешка в отбраната на Левски, но реши да комбинира вместо да нанесе удар във вртата на Василев. Пропуските за Пирин 2001 не свършиха дотук, след като в 32-ата Станислав Костов изведе с пета Ивайло Иванов, но стража на "сините" отново се намеси решително.

Максимата, че когато не успяваш да отбележиш, ти отбелязват на теб се оправда в 43-ата минута, когато Левски откри при първата си сериозна атака чрез Мишел Георгиев. Въпреки, че губеха в резултата юношите на Пирин 2001 играха по-добре и през второто полувреме, но прупуски отново на Иванов и Костов за малко не лишиха домакините и от спечелената точка.

Един път и гредата помогна на Левски, когато в 76-ата минута Станислав Костов отправи опасен удар с глава. До края на редовното време и резервата Зимпарев пропусна да изравни, а в 89-ата минута домакините претендираха за неотсъдена от Бисер Никифоров дузпа.

Все пак усилията на футболистите от Пирин 2001 бяха възнаградени в продължението, когато целия отбор, начело с вратаря се изнесоха в наказателното поле на гостите и Костов се реваншира за много си пропуски преди това и донесе точката за домакините след като вкара за 1:1.

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач