2. - Левски
  3. Левски винаги почва мача с гол пасив

Левски винаги почва мача с гол пасив

Пламен Илиев пуска топката във вратата на всеки 84,70 минути

Дончо Атанасов от Черно море вкара 17-и гол в мрежата на вратаря на Левски Пламен Илиев от началото на сезона, с което се за-твърди статистиката, че Пацо Тигъра изобщо не е тигър. Младокът е неизменен титуляр при сините, но цифрите показват, че на Герена трябва да потърсят нов вратар на всяка цена. От 16 мача под рамката на вратата Илиев има допуснати 17 гола.

По прости изчисления младежкият национал е изиграл 1440 минути за сините в "А" група, което означава, че допуска гол на всеки 84,70 минути. Това е по гол на мач. С Илиев на вратата Левски винаги почва двубоя с 0:1. Достатъчно показателно е, че почти всички слаби отбори са се разписвали в неговата мрежа. Отборите, които се намират извън топ 6, са 10, а от тях Пацо е получил 11 честитки. Това са 2/3 от всички допуснати от него голове. Статистиката за неговата слабост важи и в домакинските срещи. От 9 домакинства на Герена, вратарят е бил мушнат 8 пъти. Единствените сухи мрежи на Илиев са от Славия, Миньор Пк, Монтана, Ботев Bp, Локомотив Сф и Светкавица. Това са почти всички опашкари, като не броим белите от Овча купел.

В сините 5 гостувания пък Пацо е получил 9 попадения, което означава по гол на всеки 50 минути. В контролите през зимната подготовка положението е почти същото. 6 мача, 437 изиграни минути и 5 допуснати гола. Като теглим чертата, става ясно, че Илиев е вадил топката от мрежата си на всеки 87,4 минути, което е приблизително равно на онова 84,70 мин. в "А" група. Факти, които трябва да са подсказали на всички от Герена, че Левски се нуждае от вратар с по-голям коефициент на полезно действие. Любопитното е, че сините вече имат такъв вратар - Божидар Митрев, но той си тръгва през лятото. Юношата на Левски е пазил в 5 контроли през зимата, общо 270 минути, и не е допуснал нито един гол. Ако всички фенове на сините все още се питат защо Митрев иска да си тръгне от любимия клуб, то тези цифри могат да им дадат повече яснота.