2. - Левски
  3. Левски пак не вкара и отново загуби - 0:2 от Виляреал

Левски пак не вкара и отново загуби - 0:2 от Виляреал

„Сините” загубиха с 0:2 от испанския Виляреал пред 10 000 зрители на стадион „Георги Аспарухов” в среща от Лига Европа

Българският шампион Левски записа 5-о поредно поражение в тазгодишното издание на турнира за Лига Европа. „Сините” загубиха с 0:2 от испанския Виляреал пред 10 000 зрители на стадион „Георги Аспарухов” в София.

Головете за „жълтата подводница” реализираха Джузепе Роси в 37-ата минута и Маркош Сена в 84-ата.

Виляреал вече са на второ място в група “G” на надпреварата с 9 точки, на 6 зад лидера Залцбург. Лацио са 3-и с 6, а Левски са последни, без точки и без отбелязан гол. Така за директните елиминации се класират австрийският Ред Бул (Залцбург) и испанският Виляреал, а турнира напускат италианският Лацио и Левски.

В началото на срещата играта бе равностойна. Левски се опита да упражни домакински натиск, но играчите на Виляреал комбинираха отлично и не позволиха това да стане.

В 15-ата минута гостите бяха близо до попадението, след като Ибагаса центрира от фаул, Капдевила игра с топката, която мина на сантиметри покрай гредата.

След 25-ата минута Виляреал показа, че е по-стойностният отбор, тимът на Ернесто Валверде организира няколко добри атаки. Удар на Роси мина покрай вратата на Митрев, а стражът спаси силен удар на Фустер. Логично „жълтата подводница” стигна до откриване на резултата.

Ибагаса центрира топката в наказателното поле на Левски от статично положение, Роси спря топката и от въздуха пред погледа на Жоазиньо направи безпомощен Митрев за 1:0.

Още в следващата атака Милиев бе близо до изравняването, но ударът му с глава мина над целта. До края на полувремето „сините” не успяха да върнат гола и се оттеглиха на почивка с пасив от един гол.

На почивката Георги Иванов – Гонзо пусна в игра Топузаков на мястото на Рабех, а само 5 минути по-късно Еньо Кръстовчев замени неубедителния Жоро Христов.

В 54-ата минута Зе Соарес центрира отдясно, Кръстовчев се опита да вкара топката с гърди, но тя не намери целта. Последва отлична контраатака на Виляреал, Роси изведе Фустер сам срещу Митрев, но българският страж спаси своята врата.

6 минути по-късно Топузаков се намеси отлично, миг преди Роси да вкара втори гол за "жълтата подводница". При ситуацията обаче Топчо получи травма и излезе принудително от игра като неговото място зае Бензукан.

15 минути преди края Жоазиньо направи два добри пробива, но неговите съотборници не се възползваха от добрите центрирания на бразилците.

В 81-ата минута в игра за гостите се появи испанският национал Маркош Сена и само 3 минути по-късно той бе точен за 2:0. Кани бе в основата на попадението като залъга на два пъти Минев, пусна топката към Сена и той от около 15-ина метра порази мрежата на Митрев с хубав удар в долния десен ъгъл на вратаря.

До края резултатът остана непроменен и Левски записа 5-а поредна загуба в Лига Европа след 0:2 от Виляреал.

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук