2. - Левски
  3. Левски най-накрая победи! 3:2 над Спортист в Своге

Левски най-накрая победи! 3:2 над Спортист в Своге

"Сините" взеха победата пет минути преди края на мача с гол на Еньо Кръстовочев

Левски най-сетне записа победа. След два месеца поредица от лоши резултати „сините” най-сетне взеха три точки, побеждавайки Спортист в Своге драматично с 3:2.

В не много добър за гледане мач, който се игра на доста бавно темпо тимът, воден от Гонзо и Антони Здравков, надигра малкия планински отбор, раздиран от скандали, с което сложи край на поредицата от два месеца без победа и почти месец без гол.

Тодор Симов даде преднина на домакините още в началото след груба грешка на Георги Петков, роденият в Своге Йовов изравни, а Сърмов даде преднина за шампионите в 69-ата минута. Миро Антонов изравни от спорна дузпа десет минути преди края, а пет минути по-късно Еньо Кръстовчев вкара трети гол за своя отбор, с което донесе победата.

Двубоят, както много други напоследък, започна лошо за гостите. Още в 5-ата минута Диан Дончев се опита да изведе с подаване от центъра Тодор Симов. Георги Петков обаче излезе и пресече подаването, след което изненадващо изпусна топката, която попадна в нападателя на Спортист и той през двама играчи вкара в опразнената врата.

Това стъписа за малко Левски, но малко по-късно отборът взе инициативата. В 23-ата минута Йовов мина вратаря Тодор Кючуков и стреля от аутлинията, но топката влизаше във вратата, преди Диан Генчев да я изчисти в собствената си греда и шансът да помогне на домакините, след като тя не влезе във вратата.

Две минути по-късно имаше ново страхотно положение за "сините". След центриране Георги Христов отправи удар с глава, а Тодор Кючуков реагира фамозно и изби. Топката попадна в Николай Димитров, който стреля, но Кючуков отново с една ръка и уникален рефлекс спаси.

В 31-ата минута Йовов изравни. Teлкийски центрира меко в наказателното поле, където навлизащият на скорост нападател си спря топката и с десния крак чукна топката до гредата.

Така завърши първата част. През втората Левски взе инициативата от самото начало. Въпреки това в 59-ата и 60-ата минути Миро Антонов и Ивайло Димитров можеха да вкарат за Спортист.

В 69-ата минута обаче Левски поведе с 2:1. Сърмов стреля от 20 метра по земя след пряк свободен удар, но много слабо във вратарския ъгъл. Тодор Кючуков обаче реагира бавно и в последния момент видя топката, сложи ръката си, но тя пак влезе до гредата.

Малко след гола влезлият през втората част на мястото на Георги Христов Кръстовчев имаше прекрасна възможност да стреля с глава от три метра, но пропусна.

В 80-ата минута Спортист получи невероятен шанс. Смяната Пиетробон навлезе в наказателното поле и бе спънат от Живко Миланов. Реферът Георги Йорданов отсъди дузпа, а Миро Антонов нямаше проблеми с реализирането на единадесетметровия удар.

В последните минути Левски натисна съперника си и предимно чрез много активния в този мач Димитър Телкийски създаде голови положения, след едно от които падна и третият гол. След разбъркване в наказателното поле и няколко фрапантни момента на напрежение, накрая Тeлкийски стреля Кючуков изби и Кръстовчев вкара от един метър на празна врата.

Така Гонзо записа първа победа начело на Левски.