2. - Левски
  3. Кошмарът на бг-грандовете не спира, Стяуа би и Левски (видео)

Кошмарът на бг-грандовете не спира, Стяуа би и Левски (видео)

Румънците се наложиха с 2:1 в приятелската среща след голове от дузпи

Левски записа втора загуба по време на зимната си подготовка. „Сините” отстъпиха с 1:2 от кошмара на ЦСКА – Стяуа в приятелска среща, която се проведе в Анталия. Двата тима изиграха динамичен, открит двубой, в който не липсваха интересните положения. Тимът на Николай Костов откри резултата след страхотна комбинация между Тасевски, Калво и Цветков, завършила с точен удар на опитния нападател. След това обаче румънският гранд успя да осъществи пълен обрат след попадения на Танасе и Русеску, като и двете паднаха от точно изпълнени наказателни удари.

Наставникът на 26-кратните шампиони на България даде възможност за изява на по-голямата част от футболистите си, като от титулярните 11 до края на срещата останаха Владимир Гаджев, Нуно Пинто, Дъстли Мулдер и Пламен Илиев.

Българският отбор започна срещата доста плахо и позволи на противника на поеме инициативата. Отборът на Илие Стан бяха по-активните, действаха стабилно в средата на терена и се опитваха по всякакви начини да притесняват Пламен Илиев и бранителите пред него. „Сините” разчитаха предимно на контраатаки, които в повечето случаи им се получаваха, но точно пред наказателното поле сякаш се стъписваха и лесно губеха топката.

Постепенно футболистите на Левски се поокопитиха и разбраха, че дяволът не е толкова черен. Тони Калво и Дарко Тасевски бяха в основата на повечето атаки. Вратарят Пламен Илиев на няколко пъти демонстрира високата си класа и парира няколко много опасни удара на Танасе, Тату, Чипчиу и Машадо. И въпреки че румънците имаха повече голови ситуации – уцелиха гредата след удар на Машадо, българите първи откриха резултата. В 38-ата минута Тасевски изведе по страхотен начин с пас между двама Калво, който уверено напредна, намери в наказателното поле Иван Цветков, който с техничен удар по земя прати топката покрай плонжа на стража.

Радостта обаче бе кратка. Само 120 секунди след като резултатът бе открит Брандан бе съборен в наказателното поле и реферът веднага посочи точката за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Танасе, който с мощен удар не остави никакви шансове на Илиев. Така завърши и първата част.

Левски започна втората част доста по-уверено и с даването на съдийския сигнал атаките към румънската врата започнаха. Христо Йовов отправи доста опасен удар по земя, но за негово съжаление топката премина в страни от дясната греда. Малко след това Мулдер трябваше да се намесва решаващо в последния момент, защото Михай Костеа бе изведен сам срещу Илиев, но се засеути и холандецът успя да му избие топката. Действията продължаваха да са динамични, като цяло двубоят бе доста приятен за гледане.

Старши треньорът на „сините” даде възможност за изява на повечето си футболисти. Влезлият като резерва Стефан Станчев препъна противников играч в наказателното поле и съдията без да се замисли посочи отново бялата точка. Положението наистина бе спорно. Зад топката застана Русеску, който покачи на 2:1. Малко преди това Дани Младенов вкара топката за втори път в румънската врата, но попадението бе отменено, защото в момента на паса, бившето „орле” бе в положение на засада.

До края на срещата се стигна до още няколко интересни момента, но повече голове на паднаха. Футболистите на Левски се представиха достойно срещу именития си съперник и няма защо да съжалява за поражението.