2. - Левски
  3. Чворович спаси Миньор срещу Левски (ВИДЕО)

Чворович спаси Миньор срещу Левски (ВИДЕО)

„Сините” надиграха „чуковете”, но не успяха да реализират три чисти голови положения

Миньор успя да спечели точка при домакинството си на Левски в Перник. Интригуващият мач завърши без отбелязан гол, като за изпуснатата победа трябва да съжаляват „сините”, които пропуснаха три 100-процентови положения пред вратата на Иван Чворович. Стражът на перничани заключи вратата си в 88-ата минута, когато с крак спаси удар на Огнянов от непосредствена близост, а в 93-ата минута шансът отново бе на страната на Миньор, след като Сержиньо Грийн от 1 метър не успя да порази мрежата. През първата част Иса беше много близо до гола, но стреля неточно.

Началото беше обещаващо. Двата отбора започнаха да се надиграват от първата минута. Центърът стоеше като свободна зона, през която играчите на двата отбора преминаваха спокойно. Постепенно гостите овладяха инициативата и осъществиха няколко бързи атаки с чудесни извеждащи подавания. Качественият завършващ удар обаче липсваше. Миньор не стоеше беззъб, но опасностите пред Пламен Илиев идваха най-вече от грешки в „синята” отбрана. Шутовете към вратите бяха изключително неточни, което запази нулевото равенство и след 28-ата минута, когато Левски създаде най-чистото си положение. Тогава Веско Минев центрира в наказателното поле, Дембеле пропусна хитро за непокрития Иса, който от непосредствена близост не успя да порази Чворович.

В 37-ата минута стражът на Миньор се намеси решително, след като Мулдер бе изведен сам срещу него, но не успя да го преодолее.

До почивката на терена не се случи нищо интересно, за разлика от трибуните, където феновете на Левски бяха провокирани според информации от два изстрела от въздушна пушка, вследствие на които „син” запалянко беше ранен. Левскарите започнаха да рушат оградите, но на полувремето страстите бяха охладени след намесата на полицията.

Неточните удари след подновяването на играта продължиха, докато Левски имаше надмощие. Миньор отговори с чудесен удар на Брахими, който беше спасен от блестящия Пламен Илиев.

Така се стигна до 77-ата минута, когато резервата Дани Младенов получи отлична възможност да се реабилитира. Той стреля с глава на сантиметри от гредата на Чворович. 10 минути по-късно отново крилото не намери очертанията на вратата.

В следващата минута Чворович предотврати сигурен гол в своята врата, след като с крак спаси шута на Огнянов от точката за изпълнение на дузпа.

В заключителните минути Левски наложи масиран натиск. В 93-ата минута Грийн от 1 метър не успя да насочи топката в мрежата на Миньор и Ивайло Стоянов наду свирката за крайното 0:0.

Равенството е първо и за двата отбра през пролетния полусезон. Те бяха в серия от 4 поредни победи, но ги прекръснаха.