3. 15-и различен играч на Левски бележи в А група

15-и различен играч на Левски бележи в А група

"Сините" записаха трети пореден мач без победа в шампионата

Любопитни факти след 1:1 между Черно море и Левски на „Тича”:

*Рене Михелич стана 15-ият играч на Левски, който бележи гол този сезон (във всички турнири). С най-мно­го попадения е Базил де Кар-валъо - 16

* Словенецът прекъсна головата суша на сините в А група, която продължи 239 минути

* За последно миналата година по това време Левс­ки в три поредни мача не ус­пя да стигне до победа в А група. Тогава сините падна­ха с по 0:1 от Миньор, Литекс и Лудогорец. Сега загу­биха от Ботев Пд (0:2), нап­равиха 0:0 с Монтана и 1:1 с Черно море.

* И от 6-ия опит Илиан Илиев не успя да постигне победа срещу родния си Чер­но море на "Тича". Балансът му е 4 поражения (едното за
купата с Левски) и 2 равен­ства при голова разлика 1-6.

* Георги Божилов спря не­гативната серия на Черно море без отбелязан гол на 387 минути. За последно бе вкарал Еденилсон Бергонси в 72-ата при победата на мо­ряците с 2:0 над Миньор на 28 ноември 2012 г. (14 кръг на А група). След това вар-ненци допуснаха 4 пораже­ния, без да се разпишат

* Предишният път, кога­то Черно море в две поред­ни домакинства не бе падал от Левски в А група, бе пре­ди 8 години - 0:0 през сезони 2003/04 и 2004/05

* Черно море не допусна домакинска загуба от столи­чен тим през този шампио­нат - победи с 2:0 Локо Сф, направи 0:0 с ЦСКА и Славия и 1:1 с Левски
Генчев: 99% от хората знаят кои са претендентите за титлата