ШОК: САЩ отпадна от домашната си Копа Америка!(ВИДЕО)

"Янките" допуснаха още едно поражение - срещу Уругвай с 0:1

Отборът на САЩ загуби с 0:1 от Уругвай и не успя да се класира за 1/4-финалите на Копа Америка. Домакинът на турнира остана на третото място в група "С" с 3 точки, а напред продължават Уругвай и Панама.

Защитникът Матиас Оливера отбеляза единствения гол в двубоя, игран в Канзас Сити. Той беше точен в 66-ата минута. Следващият съперник на тима на Марсело Биелса ще е Колумбия или Бразилия.След загубата от Панама, САЩ се нуждаеше от задължителна победа днес. Отборът обаче не създаде нито едно положение до почивката, въпреки че в предни позиции разполагаше с Кристиан Пулишич, Фоларин Балогун и Джовани Рейна.

В 27-ата минута Максимилиано Аруахо от Уругвай беше принудително заменен заради контузия. В края на полувремето Балогун пострада при сблъсък с вратаря на "албиселесте" Серхио Роше и също напусна, а на неговото място влезе Рикардо Пепи.Дарвин Нунес пропусна чисто положение за Уругвай в 37-ата минута, а през втората част публиката се зарадва най-много в момента, в който Боливия изравни на Панама в другия мач от групата. В 66-ата минута Мат Търнър отрази удар с глава на Роналд Араухо, но пръв до топката стигна Оливера и я прати в мрежата.

Четвърт час преди края удар на Пулишич беше избит от голлинията. Победата е първа за Уругвай над САЩ от 1993 година. Освен това, "урусите" не бяха печелили първите си три мача на Копа Америка от 1959 година.

Меси под въпрос за следващия мач на Аржентина

Звездата все още страда от травма

Аржентина ще се разправи с Еквадор на Копа Америка

Мачът е тази нощ от 4,00 часа в Хюстън

Канадски национал претърпя операция след контузия на Копа Америка

Бразилия не победи Колумбия, натресе се на Уругвай (ВИДЕО)

Мегадербито на Копа Америка е от 4,00 часа в неделя

Бразилия ще удари Колумбия и ще избегне четвъртфинал с Уругвай

Селесао се нуждае само от победа, за да спечели групата си

Меси поднови тренировки с Аржентина

Звездата на "гаучосите" изглежда ще е на линия за мача с Еквадор на Копа Америка