Перу и Чили се занулиха в мач за историята на Копа Америка (ВИДЕО)

Отборите на Перу и Чили завършиха наравно 0:0 в първия си мач от група "А" на турнира Копа Америка.

В град Арлингтън в щата Тексас двата тима направиха здрав сблъсък, който обаче бе лишен от чисти възможности за гол.

За сметка на това, чилийският вратар Клаудио Браво се превърна в най-възрастния футболист в историята на турнира - 41 години и 69 дни, изпреварвайки боливиеца Карлос Труко (39 години и 322 дни). В 71-вата минута постижението на Труко мина на трето място, след като в игра за Перу се появи нападателят Паоло Гереро на 40 години и 172 дни.

През първото полувреме по-активният отбор бе този на Перу, но Джанлука Лападула пропусна най-добрата възможност.

През втората част Чили бе тимът, който бе малко по-агресивен, но с изключение на няколко неточни удара на Бен Бреретон Диас шампионите за 2015 и 2016 година не успяха да постигнат нищо по-интересно.

За играч на мача бе избран Алексис Санчес от състава на Чили.

С равенството двата тима поделят втората позиция в класирането зад Аржентина. В петък световните шампиони победиха с 2:0 Канада и са едноличен лидер в групата с 3 точки.

Признаха грешка в ущърб на Бразилия

Меси под въпрос за следващия мач на Аржентина

Звездата все още страда от травма

Аржентина ще се разправи с Еквадор на Копа Америка

Мачът е тази нощ от 4,00 часа в Хюстън

Канадски национал претърпя операция след контузия на Копа Америка

Бразилия не победи Колумбия, натресе се на Уругвай (ВИДЕО)

Мегадербито на Копа Америка е от 4,00 часа в неделя

Бразилия ще удари Колумбия и ще избегне четвъртфинал с Уругвай

Селесао се нуждае само от победа, за да спечели групата си

Меси поднови тренировки с Аржентина

Звездата на "гаучосите" изглежда ще е на линия за мача с Еквадор на Копа Америка

ШОК: САЩ отпадна от домашната си Копа Америка!(ВИДЕО)

"Янките" допуснаха още едно поражение - срещу Уругвай с 0:1