2. - Италия
  3. Защитници отърваха Интер от голям резил срещу последния (ВИДЕО)

Защитници отърваха Интер от голям резил срещу последния (ВИДЕО)

"Нерадзурите" победиха Беневенто

Интер се измъкна от сериозен срещу последния в класирането. "Нерадзурите" се наложиха като домакини с 2:0 над Беневенто. По този начин те излязоха поне временно на третото място във временното класиране, изпреварвайки римските съперници Рома и Лацио. Днешният успех обаче дойде изключително трудно.

През първото полувреме гостите надиграха по-именития си съперник, но не успяха да реализират. През вторите 45 минути Беневенто продължи пропуска, а при 0:0 бе подмината и дузпа в тяха полза. В крайан сметка, с 2 гола за 3 минути, тимът от Милано стигна до трите точки. Двете попадения пък бяха дело на централните защитници на домакините - Шкриниар и Ранокия. Гостите пък трябваше да доиграят мача и с човек по-малко, след като в 81-ата минута Виола получи червен картон.

Изненадващо, в началните минути Беневенто бе по-активният отбор. Това обаче не доведе до опасности пред вратата на домакините. В 19-ата минута Кансело центрира в наказателното поле, Перишич засече с глава, но до дясната греда. В 28-ата минута гостите можеха да открият. Масимо Кода проби хубаво, нахлу в наказателното поле и стреля мощно, но вратарят спаси. Малко по-късно Сандро падна в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа. Беневенто продължи да бъде по-активният тим до края на полувремето, което вбеси тифозите на Интер и те започнаха да освиркват любимците си.

В 54-ата минута Весино изстреля истински снаряд от сериозна дистанция, но вратарят на гостите боксира в корнер. Малко по-късно Беневенто по чудо не поведе. Кода бе изведен сам срещу вратаря, но стреля над напречната греда. В 62-ата минута Ранокия препъна в наказателното поле Каталди, но главният съдия не отсъди дузпа. В ответната атака пък Кандрева прехвърли технично вратаря, но и вратата. В 66-ата минута Кансело центрира от корнер, а Шкриниар засече с глава. Вратарят успя да докосне топката, която обаче се чукна в напречната греда и влетя в мрежата за 1:0. Само 180 секунди по-късно Интер удвои аванса си. След центриране от фаул, другият централен защитник Ранокия с глава направи 2:0. В 81-ата минута пък Виола получи втори жълт картон и съответно червен. На повторенията обаче ясно се видя, че футболистът на Беневенто играе първо с топката и не извършва нарушение срещу Едер.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)