2. - Италия
  3. Ювентус се измъчи срещу Сиена, но взе победата - 1:0

Ювентус се измъчи срещу Сиена, но взе победата - 1:0

Италианският гранд Ювентус постигна изключително трудна победа с 1:0 като гост над Сиена. Това стана в двубой от 9-ия кръг на италианската Серия „А”. Единственото попадение в този мач отбеляза нападателят на „Старата госпожа” Амаури в 72-ата минута. Интересното в този мач е, че Михаил Иванов бе включен в групата на Сиена като втори вратар.

Гостите от Торино имаха превес през по-голямата част на мача, но футболистите на Чиро Ферара отново пропуснаха доста положения, както направиха и в предишните мачове.

Торинци можеха да открият резултата в 23-ата минута, когато Паоло Де Челие засече с удар центриране на Зденек Григера, но топката бе уловена от стража на домакините Джанлука Курчи.

Само две минути по-късно Диего изпробва силен удар от границата на пеналта, но топката бе отразена от Курчи.

Натискът на торинци продължи и в 40-ата минута Киелини засече с глава центриране на Диего, но топката отново не влезе във вратата на „токсиканци”.

Домакините също имаха своите положения през първото полувреме, но Макароне и Каяйо направиха пропуски пред вратата на Буфон.

През второто полувреме Юве бе по-добрият отбор на терена и напълно закономерно стигна до победата. В 72-ата минута Карвальо Амаури засече с глава центриране на Диего от фаул и донесе победата на своя тим.

След този мач, Ювентус заема 3-ото място в Серия „А” с актив от 16 точки, докато Сиена е на 18-а позиция с 6 точки.

[0:1] Амаури 72’

СИЕНА: Курчи, Дел Гросо, Терци (60 – Роси), Брандао, Фиганя,  Вергасола,  Кодря (84 – Паолучи), Екдал, Яяйо, Калайо (75 – Реджиналдо), Макароне;

ЮВЕНТУС: Буфон, Киелини, Молинаро (55 – Каморанези), Де Челие, Легроталие, Григера (47 – Касерес), Мело, Поулсен, Диего (89 – Сисоко), Амаури, Трезеге;

Стадион: „Артемо Франки”, 50 000 души;

Жълти картони: Кодря (С), Легроталие, Каморанези (Ю);