2. - Италия
  3. Сампдория шокира Рома във фиеста на вратарите (ВИДЕО)

Сампдория шокира Рома във фиеста на вратарите (ВИДЕО)

"Вълците" с поражение насред Рим

Сампдория победи като гост Рома с 1:0. Двубоят бе изключително динамичен и изпъстрен с голови положения, но само веднъж топката спря в мрежата на която и да е от двете врати. Причина това да е така станаха Вивиано и Алисон, които с фамозни спасявания докараха до отчаяние съперниковите футболисти. Стражът на гостите пък дори спаси и дузпа.

Загубата означаваше шести пореден мач без победа за Рома. Сампдория пък дръпна с 3 точки на Милан в борбата за Лига Европа.

Противно на очакванията, Сампдория започна много по-активно през първото полувреме. Гостите създадоха редица опасности пред противниковата врата, но така и не успяха да се възползват от тях. В 38-ата минута Бережински удари с ръка топката в наказателното си поле, след удар на Ченгиз Юндер. Силният удар от бялата точка на Флоренци, обаче бе избит с една ръка от Вивиано. Почти веднага след това Ел Шаарауи от близко по диагонала, но вратарят на Сапм запази нулевото равенство с нова отлична изява. В ответната атака пък Сампдория по чудо не поведе. Капрари изскочи в чудесна позиция, но този път Алисон показа класа и спаси.

Още в началните секунди на втората част Вивиано на два пъти се намеси решително, спасявайки сигурни попадения във вратата си. След час игра Пелегрини пробяга сериозна дистанция, нахлу в наказателното поле и върна към Джеко. Ударът на последния, обаче бе уловен от вратаря. В 80-ата минута Дуван центрира отляво, а от непосредствена близост Сапата този път не остави никакъв шанс на перфектния страж на домакините – 0:1.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1