2. - Италия
  3. Рома се върна на пътя на победите след успех над Дженоа (ВИДЕО)

Рома се върна на пътя на победите след успех над Дженоа (ВИДЕО)

Наполи и Фиорентина също грабнаха трите точки в 17-ия кръг, Верона и Сасуоло не се победиха

Рома прекъсна лошата си серия от четири мача без победа, след като се наложи с 2:0 над Дженоа в мач от XVII кръг в Серия А. „Римските вълци” откриха резултата в 42-ата минута, когато Флоренци се възползва от рикошет при центриране отляво и с мощен удар прати топката в мрежата на гостите.

След почивката Рома имаше няколко добри възможности да увеличи аванса си, от които не успя да се възползва. Най-чистото положение бе пропуснато в 71-ата минута от Един Джеко, който три минути по-късно бе изгонен с директен червен картон.

Въпреки численото си предимство футболистите на Дженоа не успяха да застрашат вратата на Шчесни.

Минута преди края на редовните 90, резервата на Рома Садик Умар засече с глава центриране на Веинкюр и оформи крайното 2:0.

Рома се намира на 5-ата позиция в класирането с 32 точки, докато след четвъртата си поредна загуба в първенството Дженоа е на 17-о място с 16 точки.

Наполи спечели с 3:1 гостуването на Аталанта и се изкачи на трето място с 35 точки, на пункт зад лидера Интер, който обаче има мач по-малко. Аталанта остава на 9-о място с 24 точки.

И четирите гола паднаха през втората част на срещата. Марек Хамшик бе точен от дузпа в 52-ата, но авансът на гостите бързо бе заличен две минути по-късно от Алехандро Гомес.

Гонсало Игуаин изведе Наполи напред в резултата в 62-ата, и отново аржентинецът бе точен в 85-ата, вкарвайки за крайното 3:1.

Двата отбора завършиха в намален състав. Джорджиньо от състава на Наполи си изработи два жълти картона в рамките на две минути и в 73-ата минута остави своя тим с човек по-малко, а Габриел Палета получи директен червен картон в 90-ата минута.

Фиорентина записа лесна победа с 2:0 над тима на Киево и намали изоставането си от Интер само на точка. Резултатът на „Артемио Франки” бе открит в 20-ата минута от Никола Калинич, а Иличич подпечата победата на своя тим в 32-ата минута.

„Виолетовите” са на второ място в класирането с 35 точки, колкото има и третият Наполи. Киево е в средата на таблицата на 10-о място с 22 точки.

Верона и Сасуоло завършиха при резултат 1:1 своята среща от XVII кръг в Италия. Флокари откри за гостите от Сасуоло в 34-ата минута, но Лука Тони върна равенството пет минути по-късно.

Верона нямат победа от старта на новия сезон и за 17 изиграни мача имат 8 точки в актива си, което отрежда на тима последното място в класирането. Сасуоло е на 6-а позиция с 27 точки.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1