2. - Италия
  3. Рома обърна Удинезе и пак изпревари Лацио за втората позиция

Рома обърна Удинезе и пак изпревари Лацио за втората позиция

Наинголан и Торосидис донесоха успеха на "вълците", в следващия кръг ги чака пряк сблъсък с Лацио

Рома си върна второто място в Серия „А” след домакински успех с 2:1 над Удинезе в 36-ия кръг. 19-годишният хърватски нападател Стипе Перица изведе „фриуланите” напред, но Рома обърна след голове на Раджа Наинголан и Василис Торосидис.

Антонио Вутов за пореден път не бе в групата на Удинезе, а треньорът на тима Андреа Страмачони се завърна в родния Рим, където 6 години работи като треньор в школата на „вълците”.

Рома повече владееше топката в началото, но гостите поведоха при първата си възможност. Сирил Теру отне от Костас Манолас, Де Санктис спаси удара, а при добавката Стипе Перица от воле вкара първия си гол в Серия А за 1:0 след 19 минути игра. Перица играе за Удинезе от зимата под наем от Челси.

Домакините искаха директен червен картон за бившия си играч Иван Пирис, който спря Ибарбо и според римляните бе последен в защита. Съдията обаче правилно вдигна само жълт картон, защото Пирис не бе последен в защита.

Карнезис изби бомба на Тоти през стената от пряк свободен удар, а Перица нямаше късмет да удвои и ударът му с глава след центриране на Видмар мина на сантиметри от целта.

Рома стигна заслужено до изравнителен гол точно преди почивката. Миралем Пянич намери Тоти, който перфектно центрира за Наинголан и белгийският халф с воле заби под гредата – 1:1.

Удинезе можеше веднага да поведе отново, но топовен изстрел на Гийерме от пряк свободен удар срещна гредата зад безпомощния Де Санктис.
И през втората част Рома владееше топката в дълги периоди, а Удинезе чакаше на контра и при една такава Де Санктис надигра Теру в ситуация един на един и успя да избие с протегнат крак.

Рома стигна до победния гол след две поредни кошмарни грешки в защитата на „зебрите”. Орто не успя да изчисти центриране на Наинголан, Видмер също комично се провали в опита да изчисти и в крайна сметка Василис Торосидис се разписа отблизо за 2:1.

Рома свали темпото, но нямаше късмет да вкара трети гол. Наинголан красиво засече с петичка пас на Итурбе, Карнезис прояви невероятен рефлекс и изби в гредата. Хосе Холебас пък едва не счупи напречната греда с тупалка отляво.

Рома пак изпревари Лацио и е на второ място с 67 точки, „орлите” са трети с 66. В следващия предпоследен кръг римските съперници се изправят един срещу друг в пряка битка за втората позиция.